Apgamų šalinimas

Kokie yra apgamų šalinimo lazeriu privalumai?

Apgamų šalinimas/naikinimas lazeriu yra greita ir pacientų gerai toleruojama procedūra. Didžiausias privalumas, jog yra pasiekiamas puikus estetinis vaizdas.

Priklausomai nuo šalinamo apgamo tipo gali būti naudojami skirtingi lazeriai. Gydytojo patirtis ir pasirinktas lazeris lemia kiek apgamų šalinimas bus efektyvus. Iš visų apgamų šalinimui taikomų metodų, šalinimas lazeriu turi geriausius pacientų atsiliepimus. Labiausiai estetinis rezultatas svarbus šalinant apgamus nuo veido. Procedūra yra neskausminga (yra naudojama vietinė nejautra), greita, sukelianti minimalų diskomfortą. Lazerinės procedūros neapriboja paciento gyvenimo – nereikalingi dažni perrišimai, užtenka vietinės dezinfekcijos, po procedūros nereikia papildomai gerti nuskausminamųjų vaistų. Tą pačią dieną galima vykti į darbą ar namo.

Kaip atliekamas apgamų šalinimas lazeriu? Kokia yra procedūros eiga?

Procedūra atliekama vietinėje nejautros fone- prieš atliekant apgamo naikinimą/šalinimą gydytojas suleidžia vietiškai veikiančių nuskausminančių vaistų. Vaistai veikia nuo pusvalandžio iki 3 valandų. Po procedūros lieka žaizdelė, kuri, priklausomai nuo pašalinto apgamo dydžio ir vietos, gyja 2- 4 sav. Po apgamų šalinimo procedūros uždedamas tvarstis, gydytojas išrašo receptą tepalui, kurį reikia tepti namuose kol žaizda gyja. Tai užkerta kelią infekcijai bei užtikrina gražų, estetiškai priimtiną vaizdą, padeda išvengti randų formavimosi. Priklausomai nuo apgamo dydžio ir vietos, procedūra užtrunka 10- 15 minučių, o vieno vizito metu galima pašalinti kelis apgamus.

Lazeris, kuris ir naudojamas šalinant apgamus ar kitus odos darinius, veikia vandens išgarinimo iš ląstelių principu. Tai reiškia, kad iš paveiktų ląstelių išgaruoja vanduo ir ląstelės sunyksta, o aplinkiniai audiniai lieka nepažeisti. Tiesa, kai kuriais atvejais dėl karščio poveikio odai susidariusi po procedūrinė žaizda gali atrodyti gilesnė, nei yra iš tikrųjų, tačiau po kelių dienų viskas grįžta į normos ribas, o gijimo periodu susidaręs odos defektas užsipildo ir telieka nežymi dėmelė. Chirurginis lazeris, naudojamas apgamų šalinimui (ir kitoms minkštųjų audinių procedūroms) pasižymi preciziškumu ir yra šiai dienai geriausias pasirinkimas atliekant tokio tipo procedūra.

Ar galima naikinti apgamus lazeriu ant veido ir kaklo?

Apgamų šalinimas lazeriu ypač rekomenduojamas veido, kaklo srityse, kuriose labai svarbus kosmetinis vaizdas bei rezultatas po šalinimo, kadangi apgamų šalinimas lazeriu beveik nepalieka kosmetinių defektų, užtikrina greitesnį gijimą ir geresnį estetinį rezultatą.

Apgamų šalinimas lazeriu ir gijimas.

Pašalinus apgamą lazeriu bei siekiant geriausio kosmetinio rezultato, kol žaizda gyja, rekomenduojama:

  • Vengti ultravioletinių saulės spindulių (o kai tai neišvengiama- naudoti apsauginius kremus nuo saulės su SPF minimum 30, geriau SPF50). Jeigu gijimo metu pacientas deginasi, yra didesnė po uždegiminės pigmentacijos tikimybė, dėl ko vietą kur buvo atlikta procedūra gali tapti labiau pastebima;
  • Neiti į soliariumus, pirtis, baseinus, aktyviai nesportuoti (infekcijos ir traumos prevencijai).

Gijimo metu ant žaizdelės susiformuoja sausas šašas, kuris yra kaip natūralus tvarstis, apsaugantis nuo infekcijos patekimo. Šio šašo negalima krapštyti ar kitais būdais šalinti- reikia palaukti, kol pats nukris. Atliekant gydytojo paskirtas dezinfekavimo ir perrišimo procedūras, žaizda gyja gerai, infekcinių (ar kitų komplikacijų) nekyla. Žaizdai užgijus, lieka paraudimas ir reikia kartais nuo 1 iki 2 mėnesių kol odos vietą po procedūros įgauna savo galutinį vaizdą. Nukritus pradiniam šašui, jeigu yra padidinta rando formavimosi rizika, galima pradėti tepti specialius randų gydymui skirtus kremus. Pagrindinės priemonės, kurios rekomenduojamos randų, susidariusių po lazerinio apgamų šalinimo, gydymui, yra šios:

  • Specialios paskirties kremai su silikonu, ir pan.
  • Specialūs pleistrai su silikonu

Ar visus apgamus galima šalinti lazeriu?

Kai pacientas kreipiasi dėl apgamo šalinimo, konsultacijos metu gydytojas kruopščiai apžiūri apgamą bei parenka tinkamiausią šalinimo metodą. Jeigu apgamas neturi pakitimų, o įvertinus dermatoskopu ar siaskopu nėra atipijos požymių, šalinimas medicininiais tikslais nėra būtinas. Tokiu atveju apgamas pašalinimas tik kai to pageidauja pacientas. Dažniausiai dėl estetinio vaizdo ar nepatogumo. Kiekvienu atveju konkretaus apgamo šalinimo metodas parenkamas individualiai. Visgi net ir nepakitusius apgamus rekomenduojama šalinti, jeigu jie dažnai traumuojami rūbų, papuošalų, yra kliudomi skutantis ir pan.

Dažniausiai apgamai šalinami lazeriu prieš tai suleidus vietiškai veikiančių nuskausminamųjų vaistų. Apgamų naikinimas lazeriu yra greita procedūra, žaizda užgyja greičiau negu šalinant chirurginiu būdu, nebūna siūlių, todėl pasiekiamas geresnis estetinis rezultatas. Be to, yra žymiai mažesnė komplikacijų tikimybė.

Apgamų šalinimas vaikams

Vaikai gali gimti jau turėdami apgamų. Jeigu tėvai ar vienas iš tėvų turi daug apgamų, didelė tikimybė, kad ir vaikas jų turės. Paprastai apgamai vaikams nesukelia skausmo. Tačiau kai kurie gali išopėti arba pradėti dirginti, taip sukeldami diskomfortą. Paprastai yra taikomas chirurginis arba lazerinis apgamų šalinimas.

Įgimti apgamai turi didesnę riziką supiktybėti, ypač tie, kurie yra atvirose, saulės spinduliams lengvai pasiekiamose kūno vietose. Dažnai vaikui augant įgimti apgamai tampa ne tik sveikatos, bet ir estetine problema, nes laikui einant kai kurie apgamai smarkiai padidėja. Todėl dažniausiai apgamų šalinimas dėl estetinių priežasčių, ir vaikams ir suaugusiems, yra atliekamas nuo veido. Vaikui augant oda tempiasi, kūno paviršiaus plotas didėja, apgamai taip pat auga. Jų formavimuisi įtakos turi paveldimumas ir saulės spinduliai. Taip pat, normalu, kad apgamai ant vaiko odos patamsėja arba pašviesėja, o kai kurie – išnyksta. Dėl šių pokyčių nereikia nerimauti, tai retai kada yra melanomos požymiai. Tiesą sakant, mažiems vaikams melanoma yra reta. Nepaisant to, kartais apgamus turėtų patikrinti dermatologas, anksti diagnozuota melanoma yra gerai išgydoma liga.

Vaiko turimą apgamą reikėtų parodyti dermatologui jei:

  1. Apgamas didėja arba tiesiog yra labai didelis. Normalu, kai apgamas auga tokiu pat greičiu kaip ir vaikas. Taip pat natūralu, kad vaiko apgamai tamsėja ar šviesėja. Bet jei apgamas auga greitai (arba keičiasi), reikėtų dermatologo konsultacijos. Apgamas taip pat gali kelti nerimą, jei atrodo kitaip nei kiti jūsų vaiko apgamai.
  2. Apgamas keičia formą ir spalvą. Būtina stebėti, ar oda aplink apgamą nėra paraudusi, ar yra apgamų, turinčių kelias spalvas.
  3. Kraujuojantis apgamas. Iškilęs apgamas gali kliūti ir taip būti mechaniškai pažeidžiamas. Tačiau jei apgamas be priežasties kraujuoja, jį reikia patikrinti. Nerimą kelia ir apgamas, kuris atrodo kaip atvira opa.
  4. Vaikas turi didelį skaičių apgamų. Tokiu atveju, taip pat rekomenduojamas atlikti apgamų ištyrimas.
  5. Jei jūsų vaiko apgamas yra labai didelis arba trukdantis normaliai funkcionuoti ar vystytis, apgamas gali būti pašalintas chirurginiu būdu. Apgamai, kurie yra pakitę ar turi didesnę tikimybę tapti piktybiniais, gali būti šalinami tik chirurginiu būdu.

Ši nesudėtinga operacija gali būti atliekama bet kokio amžiaus vaikams mūsų centruose Vilniuje ir Kaune. Po jos kartais yra skiriami vaistai nuo skausmo, tempimo. Apgamų šalinimas lazeriu dažniausiai atliekamas dėl estetinių priežasčių arba kai apgamai yra mechaniškai traumuojami. Dažnai vaikams ir paaugliams dideli apgamai nuo veido yra šalinami ir dėl psichologinių priežasčių.

Lazerinės dermatologijos centre Vilniuje ir Klaipėdoje apgamai gali būti šalinami chirurginiu būdu, lazeriu, elektrodestrukcija bei azotu. Apgamų naikinimas vaikams klinikoje atliekamas su siuntimu ir be jo, o konsultacijas perkant internetu galima įsigyti mažesne kaina.

Kokie yra kiti apgamų šalinimo būdai?

Jeigu gydytojo apžiūros metu diagnozuojamas atipinis (pakitęs) apgamas, rekomenduojamas chirurginis gydymas bei apgamo histologinis tyrimas. Atipinis apgamas užima tarpinę poziciją tarp gerybinio apgamo ir melanomos, ir konkrečiu atveju yra sunku nuspėti tolimesnę atipinio apgamo dinamiką. Todėl siekiant išvengti galimo supiktybėjimo ateityje, atipinius apgamus gydytojas gali rekomenduoti šalinti chirurginiu būdu. Atipiniai apgamai nešalinami lazeriu ar elektrodestrukcija, kadangi šių procedūrų metu dažniausiai nėra galimybės paimti audinio histologiniam ištyrimui. Būtent šis tyrimas galutinai patvirtina diagnozę ir leidžia patikimai atskirti atipinį apgamą nuo ankstyvos melanomos stadijos bei įvertina radikalų darinio pašalinimą. Taip pat apgamai dažnai šalinami chirurgiškai tais atvejais, kai po lazerinės destrukcijos išlieka jų atsinaujinimo tikimybė. Visgi, po operacijos gali būti juntamas tempimas, skausmas, todėl kartais prireikia išgerti ir nuskausminamųjų vaistų.

Chirurginis apgamo šalinimas (operacija) atliekama su vietine nejautra. Prieš operaciją suleidžiama nuskausminamųjų vaistų, kurie veikia apie 3 valandas. Pati operacija užtrunka iki 1 valandos (priklausomai nuo apgamo dydžio ir vietos, kur randasi). Kadangi apvalų pjūvį yra sunku gražiai susiūti, dažniausiai atliekamas „akies“ formos pjūvis, todėl susidaręs randas būna didesnis už pradinį apgamą. Pašalinus apgamą, oda susiuvama, uždedamas sterilus tvarstis. Perrišimai su dezinfekcinėmis priemonėmis atliekami kasdien, kol nepašalinamos siūlės. O siūlės išimamos praėjus operacijai 10 – 12 dienų. Per tą laiką jau yra gaunamas apgamo histologinio tyrimo atsakymas, taigi siūlių ištraukimo dieną būna galutinai aiški tolesnė paciento gydymo ir stebėjimo taktika. Išėmus siūlus ir jau pilnai sugijus pooperacinei žaizdai, galima pradėti taikyti priemones, skirtas apsaugoti nuo randų susiformavimo. Koks bus randas, priklauso ir nuo to, iš kurios kūno vietos buvo pašalintas apgamas – pvz., pečių, nugaros srityje yra didesnis odos tempimas, taigi tose vietose ir randai būna labiau pastebimi.

Kitas, alternatyvus metodas – kai iškilusi apgamo dalis pašalinama skalpeliu sulig odos paviršiumi, o susidariusi žaizda yra paveikiama lazeriu ar elektros peiliu. Žinoma, prieš procedūrą suleidžiami vietiškai veikiantys nuskausminamieji vaistai. Po procedūros susidaro šašas, kuris kaip ir atlikus lazerinį apgamo šalinimą, turi nukristi savaime po kelių dienų. Žaizdos priežiūra ir gijimas yra analogiški, nepriklausomai nuo pasirinkto apgamų šalinimo metodo. Jeigu gydytojui apgamas kelia įtarimą, skalpeliu pašalinta iškilusi apgamo dalis gali būti nusiųsta odos histologiniam ištyrimui. Tokia procedūra vadinama „šeivine biopsija“.

Internetinėse parduotuvėse apstu įvairių priemonių ir rinkinių, skirtų apgamų šalinimui namų sąlygomis. Tačiau rekomenduojama nerizikuoti savo sveikata ir nepasitikėti šiais abejonę keliančiais produktais. Žinomi pavyzdžiai, kai pacientai sau šalina piktybinius navikus (galvojant, kad šalina nepavojinga darinį) ir taip pablogina tolimesnio gydymo rezultatus. Jeigu jūsų apgamai jums kelia nerimą ar svarstote apie apgamų šalinimą, nedelskite ir pasikonsultuokite su mūsų gydytojais, kurie įvertinę jūsų odos būklę, parinks patį tinkamiausią apgamų šalinimo metodą, kuris užtikrins akį džiuginančius rezultatus.

Visi šie apgamų šalinimo metodai taikomi mūsų centruose Vilniuje ir Klaipėdoje. Gydytojai rekomenduos Jums tinkamiausią apgamo šalinimo metodą siekiant geriausio rezultato. Procedūros kainą galite sužinoti mūsų pateiktame kainoraštyje.

Internetinėse parduotuvėse apstu įvairių priemonių ir rinkinių, skirtų apgamų šalinimui namų sąlygomis, geriau nerizikuoti savo sveikata ir nepasitikėti šiais abejonę keliančiais produktais. Yra skaudžiu pavyzdžių, kai pacientai sau šalina piktybinius navikus(galvojant, kad šalina nepavojinga darinį) ir taip pablogina tolimesnio gydymo rezultatus. Jeigu Jūsų apgamai Jums kelia nerimą, jeigu svarstote apie apgamų šalinimą, nedelskite ir pasikonsultuokite su mūsų gydytojais, kurie įvertinę Jūsų odos būklę, parinks patį tinkamiausią apgamų šalinimo metodą, kuris užtikrins akį džiuginančius rezultatus.

Visus aprašyti apgamų šalinimo metodai taikomi mūsų centruose Vilniuje ir Klaipėdoje. Gydytojai rekomenduos Jums tinkamiausia apgamo šalinimo metodą siekiant geriausia rezultatą. Procedūros kainą galite sužinoti mūsų pateiktame kainoraštyje.

Apgamų šalinimo nuotraukos (prieš ir po)

Šias paslaugas teikiantys specialistai

Dr. Eglė Aukštuolienė

Gydytoja dermatovenerologė
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Dr. Viktoras Sidorovas

Gydytojas onkodermatologas
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius | Klaipėda

Registruotis trending_flat

Edita Zubrickienė

Gydytoja dermatovenerologė.
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Rūta Šidlauskienė

Gydytoja dermatovenerologė
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Klaipėda

Registruotis trending_flat

Privatu: Justas Arasimavičius

Gydytojas dermatovenerologas
chat

Lietuvių k. | Anglų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Aleksandras Mordas

Gydytojas chirurgas - onkologas
chat

Lietuvių k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Domantas Stundys

Plastinės chirurgijos gydytojas
chat

Lietuvių k. | Anglų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Paslaugų kainos

Medicinos mokslų daktaro dermatologo konsultacija (Dr. Eglė Aukštuolienė)

140

expand_more

Pakartotinė medicinos mokslų daktaro konsultacija (Dr. Eglė Aukštuolienė)

100

expand_more

Mokslų daktaro apžiūra (Dr. Eglė Aukštuolienė)

60

expand_more

Medicinos mokslų daktaro dermatologo konsultacija (Dr. Viktoras Sidorovas)

140

expand_more

Pakartotinė medicinos mokslų daktaro konsultacija (Dr. Viktoras Sidorovas)

100

expand_more

Mokslų daktaro apžiūra (Dr. Viktoras Sidorovas)

60

expand_more

Gydytojo dermatologo konsultacija (Edita Zubrickienė)

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo dermatologo konsultacija (Edita Zubrickienė)

70

expand_more

Apžiūra (Edita Zubrickienė)

60

expand_more

Gydytojo dermatologo konsultacija (Rūta Šidlauskienė)

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo dermatologo konsultacija (Rūta Šidlauskienė)

70

expand_more

Apžiūra (Rūta Šidlauskienė)

60

expand_more

Gydytojo dermatologo konsultacija (Justas Arasimavičius)

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo dermatologo konsultacija (Justas Arasimavičius)

70

expand_more

Apžiūra (Justas Arasimavičius)

60

expand_more

Gydytojo chirurgo konsultacija (Aleksandras Mordas)

80

expand_more

Pakartotinė chirurgo konsultacija (Aleksandras Mordas)

70

expand_more

Apžiūra (Aleksandras Mordas)

60

expand_more

Apžiūra (Domantas Stundys)

60

expand_more

Apgamo pašalinimas lazeriu kūno srityje

55 - 80

expand_more

Apgamo pašalinimas lazeriu veido srityje

60 - 100

expand_more

Odos gėrybinių ir piktybinių navikų operacinis gydymas

200-600

expand_more

Histologinis tyrimas

80

expand_more

Citologinis tyrimas

45

expand_more