Įaugusio nago gydymo priemonės

Įaugęs nagas – tai skausminga problema, kuri gali kartotis dėl netinkamo gydymo. Dažniausiai kojos nykščio nagui įaugus pasideda infekcija, kurios metu žaizda ima pūliuoti ir trukdo vaikščioti, vairuoti automobilį, o apie sportą pagalvoti nėra net minties. Taigi, kaip gydyti įaugusį nagą ir kokie gydymo būdai yra efektyviausi?

Kai nagas yra įaugęs, bet dar nėra jaučiamas stiprus skausmas, nematomas stiprus paraudimas ir nagas dar nepūliuoja, jį galima gydyti paprastomis priemonėmis, išvengiant chirurginių procedūrų bei nago plokštelės šalinimo. Dažnai pačioje nago įaugimo pradžioje yra rekomenduojamos vonelės su druska arba muilu, kurios turėtų būti atliekamos po 10 min arba 20 min, keletą kartų per dieną. Taip pat po vonelės procedūros rekomenduojama įaugusį kojos nagą tepti antibiotikais. Gydymas turėtų užtrukti penkias dienas.

Kartais rekomenduojamas ir vatos tamponėlis, kurį reikėtų įdėti po įaugančio nago kraštu. Po vonios procedūrų vatos tamponėlis lengvai pakelia nagą.

Dar vienas šiuolaikinis įaugusio nago problemos sprendimo būdas – tai korekcinės sąsagos ir plokštelės. Sąsaga – tai plokštelė, kuri veikia kaip spyruoklė. Ji specialiais klijais pritvirtinama ant nago paviršiaus, pamažu lengvai tempia ir tiesia įaugantį nagą. Veikdama kaip spyruoklė, sąsaga ištraukia nago kraštus, ištiesindama jį ir neleisdama jam deformuotis. Sąsagos rekomenduojamos deformuoto ir įaugusio nago gydymui, bei odos volelio granuliacijos prevencijai. Gydymo rezultatas – skausmo išnykimas ir stabili augančio nago korekcija. Tačiau, jeigu būklė negerėja, o skausmas tik didėja bei atsiranda pūlingos išskyros ir kojos nago įaugimas kartojasi, derėtų kreiptis į gydytoją.

Sudėtingais nago įaugimo atvejais vienintelė gydymo priemonė – chirurginis gydymas. Dažniausiai atliekama kraštinė nago ekscizija ir cheminis įaugusio kojos nago matricos prideginimas, kitaip dar vadinamas fenolizacija. Ši procedūra yra neskausminga, nes atliekama vietinėje nejautroje. Techniškai – tai nesudėtinga bei efektyvi procedūra. Po operacijos reikia prižiūrėti nagą pagal gydytojo rekomendacijas. Priežiūra paprasta ir nesudėtinga. Po operacijos apribojimų įprastinei paciento veiklai nėra.

Taigi į gydytoją specialistą reikėtų kreiptis tuomet, kai nuolat susiduriate su įaugančių nagų problema, jeigu prasidėjo uždegimas, stiprėja skausmas bei atsiranda patinimas, paraudimas ir įaugęs kojos nagas pradeda pūliuoti. Taip pat jeigu sergate cukriniu diabetu ir turite susilpnėjusią imuninę sistemą, nes dėl diabeto neuropatijos jūsų pėdos jautrumas gali būti pakitęs ir galite nejausti skausmo, kurį sukelia uždegimas įaugant kojos nagui.