Register for consultation by phone Or online
Upon registration, apply online consultation 5% discount: choose services

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 595 7976
 
 

Dermatitas - tai odos uždegimas. Skiriami dermatito tipai: atopinis dermatitas, alerginis dermatitas ar kontaktinis dermatitas. Visi šie odos uždegimo tipai yra skirtingos kilmės, tačiau jų pasireiškimas ir odos su dermatitu vaizdai gali būti gana panašūs. Sergant dermatitu dažniausiai pasireiškia niežėjimas, paraudimas, bėrimas. Kartais stebimas ir bėrimas pūslelėmis. Kaip atrodo atopinis dermatitas vienareikšmiškai atsakyti nelengva. Priklausomai nuo amžiaus atopinis dermatitas gali atrodyti skirtingai - mažiems vaikams jis būdingiausias veido srityje, o suaugusiems - ant plaštakų, kelių, alkūnių linkiuose. Tačiau atopinio dermatito vaizdas gali būti randamas visame kūne. Tai - sausa, pleiskanojanti, niežtinti oda, bėrimai su šašeliais, atsiradęs dėl kasymo. 

Galerijoje pateikiamos dermatito foto nuotraukos su kontaktinio dermatito vaizdais. Šis tipas yra sukeltas odą liečiančios dirginančios medžiagos ir, priklausomai nuo reakcijos į ją, gali būti iritacinis arba alerginis. Pastebėjus panašią reakciją ant odos rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą dėl sukėlėjo nustatymo, diagnozės patvirtinimo ir gydymo paskyrimo. 

Daugiau apie dermatitų gydymą galite paskaityti puslapiuose atopinio dermatito gydymas ir kontaktinio dermatito gydymas.