Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Įaugusio nago gydymas

Įaugusių nagų gydymas

Įaugęs nagas arba onichokriptozė yra dažna problema. Tai yra skausminga dažniausiai kojos, bet gali būti ir rankos nykščio būklė, kai nago plokštelės kraštas pradeda įauginėti į aplinkinę nago odą. Dažniausiai įauga išorinis nykščio nago kraštas ar kampas, bet įaugimas gali būti ir abupusis, t. y. ir išorinis, ir vidinis. Nagas pradeda įauginėti tuomet, kai nago guolio oda yra praduriama aštriu nago kraštu. Tada svetimkūnis dirgina odą ir sukelia uždegimą atverdamas kelią kojų pirštų infekcijai. Įaugęs nagas tampa šlapiuojantis, paraudęs, patinęs, kartais net pūliuojantis ir be galo skausmingas. Susirgimo pradžioje oda aplink įaugantį nagą patinsta, parausta, palietus skausminga. Dėvint ankštą avalynę, nagas dar labiau traumuojasi, paraudimas, patinimas progresuoja, gali prasidėti antrinė infekcija ir net supūliuoti. Sunkiausiais atvejais uždegimas tampa lėtiniu, formuojasi granuliacijos ir nago guolis hipertrofuoja.

Pagrindinės įaugusio nago atsiradimo priežastys:

neteisingas kojų nagų karpymas (dėl neteisingo kirpimo susidaro smailas nago plokštelės galiukas, kuris įsminga į audinius ir augant skverbiasi vis gilyn);
ankšta avalynė (nago plokštelės spaudimas vaikštant su netinkama avalyne);
įvairios traumos (nykščio sumušimas, bėgiojimas, spyrimas);
pirštų deformacijos, amžius (su amžiumi nagai užlinksta, tampa plonesni ir būna sunku juos tinkamai prižiūrėti).

Turbūt kiekvienam susidūrusiam su šia problema iškyla klausimas, kaip tinkamai gydyti įaugusius kojų nagus?
Įaugusių nagų gydymas dažniausiai priklauso nuo įaugusių kojų nagų pažeidimo lygio.  Gydymas skirstomas į konservatyvų (neoperacinį) ir operacinį gydymą. Konservatyviam gydymui priskiriamas metodas, kuris vadinasi ortoniksija (neoprecinis įaugusių nagu gydymas). Šiuolaikinės įaugusio nago korekcijos metodikos (ortoniksija) leidžia pakoreguoti nago plokštelę, suteikiant jai teisingą anatominę kryptį, ir išvengti bet kokio chirurginio įsikišimo! Lazerinės dermatologijos centre taikomi PODOFIX ir COMBIped neoperaciniai įaugusio nago gydymo metodai. Šie metodas yra sukurti ir plačiai taikomi keli metai Vokietijoje ir jau dabar prieinami ir Lietuvos pacientams.

Norint išvengti apsilankymo pas gydytoją dėl įaugusių kojų nagų, nepamirškite:

• avėti tinkamos, nespausdžiančios avalynės;
• saugoti kojos nykštį sportuojant;
• kerpant nykščio nagą, jo neužapvalinti bei nekirpti per trumpai;
• pradėjus nagui įaugti, nedelsiant pradėti gydytis;
• jokiais būdais nebandyti pačiam operuoti įaugusio nago.

Tačiau jeigu Jums įaugo kojos nagas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją specialistą, kuris padės Jums išspręsti šią problemą.

Sužinokite, kokios yra įaugusių nagų gydymo kainos.

Mūsų privalumai

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRAIS:

Vilniuje Klaipėdoje