Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Piktybiniai apgamai

Piktybiniai apgamaiSveika ir graži oda byloja apie gerą sveikatą, suteikia pasitikėjimo savimi bei padeda gerai jaustis, tačiau vos atsiradus išoriniams odos defektams, t. y. neaiškiems apgamams ar kitiems dariniams, pasijaučiame nemaloniai ir sunerimstame, nes pakitę odos dariniai, iš tiesų, signalizuoja mums apie organizme slypinčius negalavimus ar net sunkias, piktybines ligas.

Skaityti daugiau

Plokščialąstelinis odos vėžys

Plokščialąstelinis odos vėžys – tai tokia odos vėžio forma, kuri išsivysto iš plonų ir plokščių bei ragėjančių ląstelių, kurios sudaro viršutinį odos sluoksnį.

Skaityti daugiau

Odos vėžio požymiai

Odos vėžio požymiaiOdos vėžys – tai labiausiai paplitusi vėžio rūšis, kuri Lietuvoje diagnozuojama net apie 1800 žmonių. Dažniausiai odos vėžiu serga šviesiaodžiai ir raudonplaukiai, nes jų oda saulėje labai greitai nudega, o tiesioginiai saulės spinduliai yra vienas didžiausių odos vėžio atsiradimo rizikos veiksnių. Kaip atpažinti pirmuosius odos vėžio požymius ir simptomus?

Skaityti daugiau

Odos vėžio simptomai

Odos vėžys –  tai labiausiai paplitusi vėžio rūšis. Odos vėžį išgydyti yra lengviau nei kitų organų vėžio tipus, kadangi tai nesunkiai pastebimas bei diagnozuojamas navikas (priešingai negu vidaus organų piktybinis susirgimas), bet gydymo sėkmę labiausiai nulemia ankstyva ligos diagnostika ir tinkamai parinktas gydymo metodas. Kadangi oda yra sudaryta iš 3 sluoksnių (epidermio, tikrosios odos- dermos bei poodinio sluoksnio), o kiekvieną sluoksnį sudaro tik jam būdingos odos ląstelės, todėl ir odos vėžys skirstomas į 3 pagrindines rūšis, priklausomai nuo jį sudarančių pakitusių ląstelių. Pagrindiniai odos vėžio tipai:

Odos vėžio simptomai

 • • Bazalioma (sinonimai- bazalinių ląstelių karcinoma, bazinių ląstelių karcinoma, pamatinių ląstelių karcinoma)
  • Odos plokščialąstelinė karcinoma
  • Melanoma

 

 

Dažniausiai pasitaiko iš pamatinių (bazinių) epitelio ląstelių išsivystęs navikas, kuris vadinamas bazalioma. Bazalioma sudaro apie 70 proc. visų odos vėžio atvejų. Šis navikas sudarytas iš pakitusių epidermio (išorinio odos sluoksnio) pamatinio sluoksnio ląstelių. Gera žinia ta, jog bazalioma niekada neduoda metastazių į kitus vidaus organus. Užtat navikas auga invaziniu būdu į greta esančius audinius ir struktūras, tad tokiu būdu pažeidžiami greta esantys organai (jeigu bazalioma nediagnozuojama ir negydoma laiku).

Retesnė forma (apie 20 proc. visų odos vėžio atvejų) yra plokščialąstelinis vėžys, sudarytas iš pakitusių ląstelių, vadinamų keratinocitais. Šios ląstelės taip pat priklauso epidermio sluoksniui, tačiau yra išsidėsčiusios aukščiau už pamatines ląsteles, kurioms pakitus formuojasi bazalioma.

Trečia ir rečiausia forma – melanoma. Melanoma – tai pavojingiausia odos liga, piktybiškiausia odos vėžio forma, kuri sudaro apie 10 proc. odos vėžio atvejų. Melanomą sudaro piktybiškai pakitusios pigmentinės odos ląstelės, vadinamos melanocitais. Kuo vėliau nustatoma ligos diagnozė, tuo blogesnė išgyvenamumo prognozė. Melanoma yra pati agresyviausia odos vėžio forma, todėl geriausi gydymo rezultatai pasiekiami, kai liga nustatoma anksti.

Odos vėžiu dažniausiai serga vyresnio amžiaus žmonės, moterys dažniau nei vyrai ar vaikai. Atskirti odos vėžį padeda tam tikri, specifiniai odos darinio simptomai. Vėžio simptomai pasireiškia skirtingai, priklausomai nuo odos vėžio tipo (o kartu ir jį sudarančių ląstelių).

Kokie yra pagrindiniai odos vėžio simptomai?

Odos vėžio pirmieji požymiai -  tai dėmės ar mazgeliai odoje, kurie laikui bėgant pradeda didėti, pradeda keistis jų forma, spalva. Būtent tada, kai pastebite pirmuosius simptomus, kuomet darinys didėja, keičiasi bei įgauna netaisyklingą formą, spalvą, darosi nesimetriškas, ima niežėti skaudėti, reikėtų sunerimti ir kreiptis į specialistą konsultacijos dėl diagnostikos bei gydymo paskyrimo.

Pagrindiniai odos vėžio simptomai yra šie:

• išopėjęs odos mazgelis ar mazgas;
• opelė su gelsvu šašu;
• odos mazgelis su voleliu;
• kremzlės kietumo odos mazgelis;
• odos gruoblėtumas;
padidėję greta esantys (sritiniai) limfmazgiai;
infekuota opa- ilgai neužgyjanti žaizdelė, kuri gali pakraujuoti, retkarčiais pūliuoti, o laikui bėgant ir didėti.

Kiti svarbūs odos vėžio požymiai:

• Netaisyklingų kraštų apgamas, ypač, jei dar ir apgamo spalva nevienoda (t. y., apgame yra 3 spalvų kombinacija), nevienodas paviršiaus reljefas
• Ilgai negyjanti opa
• Kraujuojantis, niežtintis apgamas
• Didėjantis apgamas
• Apgamas, keičiantis savo spalvą, formą, paviršiaus reljefą

Svarbu atkreipti dėmesį, jos odos vėžys gali atsirasti nebūtinai tose kūno vietose, kurios gavo daugiausiai saulės ultravioletinių spindulių. Kartais navikų atsiranda ir delnų, padų srityse bei kitose dažniausiai rūbais pridengtose kūno srityse. Be to, odos vėžys gali susiformuoti ir iš prieš tai sveikai atrodžiusios odos, o nebūtinai tik iš apgamo.

Laiku ligai užbėgti už akių padeda tai, kai pacientai savarankiškai 1 kartą per mėnesį patys apsižiūri savo apgamus. Svarbu apžiūrėti ir tokias vietas kaip delnai, padai, pažastys, užausio sritys ir kitas sunkiau matomas kūno vietas (galite paprašyti namiškių, kad padėtų). Be to, reikia  atkreipti dėmesį tiek į esamus apgamus (ar jie nekinta), tiek ir į naujus odos darinius. O pastebėjus bet kokį, kad ir mažiausią įtarimą keliantį odos darinį, nedelsti ir pasikonsultuoti su gydytoju specialistu.

Koks yra odos vėžio gydymas?

Odos vėžio gydymas ir jo būdai bei galimybės priklauso šių veiksnių:
• odos vėžio rūšies;
• odos vėžio stadijos;
konkretaus gydymo metodo šalutinio poveikio;
• paciento sveikatos būklės, amžiaus;
• naviko dydžio, formos, vietos.

Pagrindinis odos vėžio gydymo būdas – tai chirurginė operacija, kuomet navikas pašalinamas sveikų audinių ribose. Dažniausiai chirurginis gydymas atliekamas vietinės nejautros sąlygomis. Apgamas pašalinimas chirurgiškai, žaizda susiuvama, uždedamas tvarstis. Pašalintas apgamas iškart išsiunčiamas histologiniam tyrimui, kad mikroskopu būtų įvertintos jį sudarančios ląstelės. Po operacijos reikalingi reguliarūs perrišimai. Siūlai dažniausiai pašalinami 10- 12 dienų po operacijos. Maždaug per tiek laiko gaunamas ir apgamo histologinio tyrimo atsakymas. Tolesnė paciento gydymo ir stebėjimo taktika aptariama individualiai su pacientu, priklausomai nuo histologinio tyrimo rezultatų. Tuomet, pagal poreikį nusprendžiama ir tolesnė paciento gydymo ir stebėjimo taktika, pvz.:

 • • Reguliarūs kontroliniai vizitai pas gydytoją stebint dėl darinio atsinaujinimo, naujų piktybinių darinių atsiradimo;

 • • Bendri ir specifiniai kraujo tyrimai;

 • • Instrumentiniai tyrimai (pvz., krūtinės ląstos rentgenograma, vidaus organų echoskopija ir kiti tyrimai pagal konkrečią situaciją).

Odos vėžio gydymas lazeriu

Alternatyvus odos vėžio gydymo būdas – gydymas lazeriu arba fotodinamine terapija. Lazerinio gydymo metu, siauras, didelio intensyvumo šviesos spindulys panaikina išoriniame odos sluoksnyje atsiradusius ikivėžinius darinius. Retesniais atvejais odos vėžio gydymui atliekama krioterapija, kuomet nedideli ir paviršiniai odos navikai šalinami šaldant. Na, o chemoterapinis gydymas gali būti taikomas tuomet, kai yra išplitusios melanomos atvejis, t. y. į limfmazgius ar kitus vidaus organus išplitęs vėžys. Prieš tai būtinas detalus ištyrimas, skiriami specifiniai laboratoriniai kraujo tyrimai bei vaizdiniai (instrumentiniai) tyrimai siekiant įvertinti naviko išplitimą (metastazes).

Taigi, jeigu pastebėjote, kad darinys didėja, keičiasi, įgauna netaisyklingą formą, spalvą, darosi nesimetriškas, niežti bei ima skaudėti, kraujuoti, ilgai negyja, kreipkitės į gydytoją specialistą, kuris atliks jums būtinus tyrimus, diagnostiką bei paskirs patį efektyviausią gydymo metodą. 

 • Lazerinis centras teikia aukštos kokybės specifines paslaugas, dirba geriausi gydytojai dermatologai, mokslų daktarai, todėl suteiksime Jums kokybiškas paslaugas ir paskirsime tinkamiausia bei efektyviausią gydymą.
 • Plačiau apie odos vėžio gydymą gydymą galite skaityti čia: Odos vėžio gydymas.
 • Iškilus klausimams ar neaiškumams galite skambinti: +370 659 57933, +370 659 57976

Celiulito naikinimas namuose

Celiulito naikinimas namuoseCeliulitas – tai jungiamųjų odos audinių pakitimai, kurie pasireiškia nelygia, grublėta oda. Dažniausiai celiulitas atsiranda tuomet, kai atsiranda struktūriniai pasikeitimai poodiniame riebaliniame sluoksnyje, kurie sutrikdo limfos tekėjimą ir mikrocirkuliaciją.

Skaityti daugiau

Kaip atsikratyti celiulito

Kaip atsikratyti celiulitoCeliulitas – tai poodinio sluoksnio uždegimas, kurio metu pakinta riebalinis audinys. Dėl šio riebalinio audinio pokyčio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių ir oda tampa panaši į apelsino žievelę. Celiulitas yra daugelio moterų problema, nors vis dažniau celiulitu skundžiasi ir vyrai.

Skaityti daugiau

Karpų naikinimas namuose

Į žmogaus organizmą patekus papiloma virusui, sukeliama infekcija, kuri labai greitai pasimato ir akivaizdžiai, ant odos atsiradus išaugoms. Tokie odos dariniai vadinami karpomis ir jie gali atsirasti be kokioje kūno vietoje. Ši problema sukelia ne vien diskomfortą, bet ir gadina estetinį vaizdą, jeigu atsiranda aiškiai matomoje kūno vietoje. Kaip jų atsikratyti ir kokios veiksmingiausios natūralios gydymo priemonės?

Į žmogaus organizmą patekus papiloma virusui, sukeliama infekcija, kuri labai greitai pasimato ir akivaizdžiai, ant odos atsiradus išaugoms. Tokie odos dariniai vadinami karpomis ir jie gali atsirasti be kokioje kūno vietoje. Ši problema sukelia ne vien diskomfortą, bet ir gadina estetinį vaizdą, jeigu atsiranda aiškiai matomoje kūno vietoje. Kaip jų atsikratyti ir kokios veiksmingiausios natūralios gydymo priemonės?

Svarbu nepamiršti, kad karpų naikinimas namuose taip pat gali būti veiksmingas. Daugelis rekomenduoja išbandyti įvairias liaudiškas priemones ir tik kraštutiniu atveju kreiptis į specialistus dėl chirurginio ar lazerinio gydymo. Visgi, mes patariame nelaukti kraštutinio atvejo ir pabandžius karpų naikinimą namuose bei negavus teigiamo efekto, nedelsiant kreiptis į gydytoją dermatologą.

Karpu naikinimas namuoseYra nemažai būdų ir priemonių karpų gydymui. Dažniausiai karpų gydymui naudojama priemonė – ugniažolė. Nulaužus ugniažolių stiebelius, jų galuose išsiskiriančiomis sultimis reikia tepti karpą kelis kartus per dieną. Kantriai tepant po dešimties dienų karpa turėtų išnykti. Ugniažolė nuo karpų yra viena veiksmingiausių liaudies medicinos priemonių.

 

Karpu naikinimas namuoseTaip pat karpų gydymui dažnai naudojamas obuolių sidro actas bei citrinos sultys. Patepus karpą actu ar citrinų sultimis, ją paveikia natūralios rūgštys, o oda dažniausiai suminkštėja ir karpa nukrenta. Karpų gydymas actu arba citrinų sultimis dažniausiai užtrunka kelias savaites. Taip pat namuose galima bandyti gydytis ir raudono šermukšnio uogomis, kiaulpienių, česnakų sultimis, melisos žolelėmis ir kitomis priemonėmis. Karpų galima atsikratyti ir gluosnio medienos dervą sumaišius su actu iki vientisos masės ir tepant ant atsiradusių karpų. Šis mišinys išdžiovina karpą ir ji nukrenta.

Jeigu nepadeda jokios liaudiškos priemonės, namuose galima gydytis ir vaistais. Vaistinėse galima įsigyti įvairiausių vaistų, tai gali būti:
• tepalai;
• geliai;
• tirpalai;
• specialūs šaldantys preparatai.

Visų šių karpų sudėtyje yra salicilo bei kitų rūgščių. Uždėtos ant karpos, veikliosios medžiagos pamažu ima tirpdyti karpą sudarančias ląsteles. Gydantis vaistais ląstelės sluoksniuojasi ir karpa pamažu nusilupa.

Labai svarbu žinoti, kad natūraliais gydymo metodais namuose ir įsigytais vaistais karpas šalinti galima ne visais atvejais, nes karpos gali tapti piktybinėmis. Netinkamas karpų gydymas namuose gali tik pabloginti padėtį ir dar labiau pažeisti odą. Taigi, jeigu karpa pasižymi šiomis savybėmis ir yra:
• skausminga;
• kraujuoja;
• lengvai pažeidžiama;
• karpos skersmuo didesnis nei 10 mm.

Reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją dermatologą dėl tinkamo gydymo bei priežiūros paskyrimo.

 • Lazerinis centras teikia aukštos kokybės specifines paslaugas, dirba geriausi gydytojai dermatologai, mokslų daktarai, todėl suteiksime Jums kokybiškas paslaugas ir paskirsime tinkamiausia bei efektyviausią gydymą.
 • Plačiau apie karpų šalinimą lazeriu galite skaityti čia: Karpų šalinimas lazeriu.
 • Iškilus klausimams ar neaiškumams galite skambinti: +370 659 57933, +370 659 57976

Karpų rūšys

Karpų rūšysKarpos – tai labiausiai paplitęs virusinis odos susirgimas. Net 75 proc. – tiek žmonių bent kartą gyvenime yra susidūrę su šia nemalonia odos problema. Šio virusinio susirgimo metu odoje atsiranda baltos arba šviesiai pilkšvos spalvos, nelygiu paviršiumi mazgelių, vadinamų karpomis.

Skaityti daugiau