Hemorojaus gydymas vaistais

Hemorojus – tai viena dažniausių ligų, kuri pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms (būdinga vyresniems kaip 50 metų). Žmogaus išangės kanale kraujagyslės sudaro tokią kraujagyslinę pagalvėlę, kuri yra vadinama hemoroidais. Šie, kiekvieno žmogaus organizme esantys, dariniai kartu su raumenų pluoštais išoriškai uždaro žarną ir apsaugo raumenų pluoštus tuštinantis.

Sutrikus normaliai kraujotakai ir pabrinkus išangės kanalo kraujagyslėms atsiranda labai nemalonūs jutimai ir kiti simptomai, kurie sukelia hemorojų.

Sergant hemorojumi, gydytojas apžiūri išangę ir nustato, ar matomi hemorojiniai mazgai. Taip pat ištiria išangę digitaliniu būdu, t. y. pirštu ištiria ar čiuopiami mazgai tiesiojoje žarnoje. Hemorojiniai mazgai apžiūrimi anoskopu. Kartais prireikia atlikti ir rektosigmoiskopiją. Jos metu, specialiu instrumentu su šviesos šaltiniu apžiūrima ir giliau esanti tiesiosios žarnos dalis. Patikrinama ar nėra vėžio, uždegiminių ligų, polipų ir pan., kurie gali sukelti panašius į hemorojų simptomus.

Hemorojaus gydymas vaistais priklauso nuo ligos stadijos ir laipsnio. Hemorojus gali būti gydomas vaistais esant lengvesniais atvejais.

Hemorojus gydomas vaistais esant:

  • I ir II laipsnio hemorojui;
  • ūminei ir lėtinei išangės srities egzemai;
  • išangės įtrūkimui, ūminei išangės įplėšai, proktitui (uždegimui išangės ir tiesiosios žarnos srityje).

Visų pirma reikia stengtis, kad nebūtų vidurių užkietėjimo. Jeigu jo išvengti nepavyksta laikantis dietos, skiriama vidurius laisvinančių vaistų, senos preparatai, pataisų žiedadulkės, įvairios dietinės skaidulos ir pan. Kuomet sustiprėja hemorojaus simptomai, skiriama specialių žvakučių. Žvakutės yra sukurtos taip, jog spręstų kiekvieno hemorojaus problemą (moterų žindymo, nėštumo metu ar po gimdymo, po operacijos bei kt.), nesukeldami nepageidaujamų pasekmių. Kai kurie vaistai, kurių sudėtyje yra steroidinių priešuždegiminių veikliųjų medžiagų, turi neigiamą pašalinį poveikį, todėl jų ilgai naudoti negalima. Jeigu hemorojiniai mazgai jau yra dideli ir gydymas vaistais neefektyvus, skiriamas chirurginis gydymas, o po operacijos paskiriama atitinkama priežiūra.

Taip pat yra labai daug hemorojus gydymo namuose liaudiškomis priemonėmis būdų. Vieni bando namines žolelių arbatas, kiti liaudiškas voneles ir kitas priemones. Vienos priemonės palengvina ligos eigą, kitos numalšiną skausmą bei uždegimą, tačiau būna atvejų, kai tokios naminės, liaudiškos priemonės visai nedaro įtakos ligos gydymui.

Taigi, jeigu hemorojaus gydymas liaudiškomis priemonėmis ar vaistais yra neefektyvus, ligos diagnostiką ir gydymo rekomendacijas derėtų patikėti specialistams.