Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Hemorojiniai mazgai

Hemorojiniai mazgaiSergant hemorojumi, aplink tiesiąją žarną ir išangę esančios kraujagyslės išsiplečia, sunkesniais atvejais iškrenta mazgai, gali kilti uždegimas.

Hemorojiniai mazgaiSergant hemorojumi, aplink tiesiąją žarną ir išangę esančios kraujagyslės išsiplečia, sunkesniais atvejais iškrenta mazgai, gali kilti uždegimas.

Hemorojiniai mazgai gali būti:
vidiniai (mazgai yra tiesiojoje žarnoje ir kol jie yra nedideli arba kol neprasideda jų uždegimas, gali būti visai nejuntami);
išoriniai (matomi išangės paviršiuje).

Priklausomai nuo to, kiek išangės kanalo kraujagyslės yra pabrinkusios ir išbujojusios, skiriamos net kelios hemorojaus stadijos:
1. laipsnio hemorojus matomas tik proktoskopu, t. y. instrumentu, įkišamu į tiesiąją žarną. Išskyrus atsitiktinį kraujavimą, nesukelia jokių kitų simptomų.
2. laipsnio hemorojus gali iškristi stanginantis, bet po to iš karto sugrįžta atgal į vietą. Taip pat šio laipsnio hemorojus sukelia tokius tipiškus simptomus, kaip kraujavimas bei deginimas.
3. laipsnio hemorojus iškrenta ne tik tuštinantis, bet ir dirbant sunkius fizinius darbus, kosint. Sukelia skausmą ir didelį diskomfortą. Šie hemorojiniai mazgai atgal negrįžta. Jie sugrąžinami, įstumiami atgal ranka. Jeigu yra dideli hemorojiniai mazgai, tuomet išsiskiria gleivių, kurios dirgina tarpvietės odą bei sukelia niežėjimą.
4. laipsnio hemorojiniai mazgai visą laiką yra iškritę iš išeinamosios angos ir sukelia niežėjimą, skausmą bei deginimą. Taip pat pastebima žarnų turinio likučių, kartais pasireiškia stiprus uždegimas. Ketvirto laipsnio hemorojiniai mazgai jau nepagydomi vaistais, reikalinga hemorojinių mazgų operacija.

Skiriamos pagrindinės hemorojaus atsiradimą skatinančios priežastys: vidurių užkietėjimas, ilgalaikis sėdimas arba stovimas darbas, dažnas stanginimasis tuštinantis, nėštumas (moterims hemarojus atsiranda ne tik nėštumo metu, bet ir po nėštumo), sunkumų kilnojimas (dažna sunkumų kilnotojų vyrų problema), venų vožtuvų nepakankamumas, antsvoris, vyresnis amžius, paveldimumas ir kt.

Hemorojinių mazgų gydymas dažniausiai būna chirurginis. Jeigu hemorojiniai mazgai yra dideli ir gydymas vaistais neefektyvus galimi keli chirurginio gydymo metodai:
• ligatūros (ant hemorojinio mazgo uždedamas specialus guminis žiedas, mazge nutrūksta kraujotaka ir jis per kelias dienas išnyksta);
• koaguliacija infraraudonaisiais spinduliais, lazeriu ar elektra;
• skleroterapija (aplink hemorojinį mazgą suleidžiamą specialaus medikamento, dėl kurio kraujagyslės sklerozuoja ir mazgas sumažėja);
• hemoroidektomija (hemorojiniai mazgai pašalinami operacijos metu, naudojant vietinę nejautrą arba narkozę. Hemorojinių mazgų operacija atliekama tuomet, kai konservatyvus gydymas yra neefektyvus. Operacija trunka nuo 30 min iki 1 val. konkretus operacijos metodas parenkamas individualiai. Per operaciją išangės kanalas išplečiamas ir specialiu instrumentu pašalinami pakitę hemorojiniai mazgai.

Jeigu Jus kankina panašūs simptomai ir kyla įtarimas, jog sergate hemorojumi, kad ir kokia nemaloni ši liga, rekomenduojama nedelsti ir kuo greičiau užkirsti kelią ligos progresavimui. Jums tinkamiausią gydymo metodą paskirs gydytojas.

  • Lazerinis centras teikia aukštos kokybės specifines paslaugas, dirba geriausi gydytojai dermatologai, mokslų daktarai, todėl suteiksime Jums kokybiškas paslaugas ir paskirsime tinkamiausia bei efektyviausią gydymą.
  • Plačiau apie hemorojaus gydymą galite skaityti čia: Hemorojaus gydymas.
  • Iškilus klausimams ar neaiškumams galite skambinti: +370 659 57933, +370 659 57976