Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Kaip gydyti dermatitą?

Kaip gydyti dermatitą?Tik atsiradus odos bėrimams ar pasireiškus stipriam niežėjimui, sunerimstame ir susimąstome, kas galėjo išprovokuoti bei sukelti atsiradusius pakitimus ant mūsų odos. Bėrimų atsiradimui įtaką daro daugelis veiksnių, o priežastis, kurios sukėlė jų atsiradimą, ne visada pavyksta nustatyti iki galo.

Kaip gydyti dermatitą?Tik atsiradus odos bėrimams ar pasireiškus stipriam niežėjimui, sunerimstame ir susimąstome, kas galėjo išprovokuoti bei sukelti atsiradusius pakitimus ant mūsų odos. Bėrimų atsiradimui įtaką daro daugelis veiksnių, o priežastis, kurios sukėlė jų atsiradimą, ne visada pavyksta nustatyti iki galo.

Dažniausiai dermatitui atsirasti įtakos turi paveldimumas bei imuninių ir aplinkos veiksnių sąveika. Kaip tinkamai gydyti dermatitą ir išvengti ligos pasikartojimo? Kokiomis priemonėmis galima sumažinti bėrimus, odos išsausėjimą ar pleiskanojimą?

Dermatito gydymas priklauso nuo dermatito rūšies, nes dermatitas gali būti atopinis bei kontaktinis. Taip pat gali susidaryti rožinė dedervinė. Infekcinis ir nervinis dermatitas būna tuo atveju, kai dermatitas paūmėja dėl infekcijos ar nerviniu pagrindu.

Pagrindiniai atopinio dermatito simptomai:
1. odos niežėjimas;
2. odos paraudimas ir bėrimas;
3. šlapiuojanti oda (ūmiu periodu);
4. išsausėjusi oda (lėtiniu periodu).

Dažniausiai atopinio dermatito sukeltas niežulys skatina kasymąsi. O tuo metu, kai kasomos niežtinčios vietos yra pažeidžiamas odos vientisumas. Dažnai prasideda infekcija.

Sergant alerginiu kontaktiniu dermatitu, bėrimai pasireiškia tose vietose, kurios lietėsi su alergenu (muilai, rūgštys, šarmai, skiedikliai ir t.t.).

Pagrindiniai alerginio kontaktinio dermatito simptomai:
1. odos niežėjimas ir paraudimas;
2. odos patinimas;
3. šerpetojanti oda;
4. suskilusi oda;
5. sausa oda;
6. šlapiuojanti oda ir oda su šašais (ūmiu periodu).

Norint pasveikti ir išgydyti dermatitą reikėtų vengti galimų alergenų, kurie išprovokuoja ligą bei sukelia tam tikrus ligos paūmėjimus. Taip pat namuose reikėtų nenaudoti įvairių muilų ir prausiklių, kurie sausina odą. Svarbu visais įmanomais būdais vengti odos išsausėjimo. Rekomenduojama iškart nusiprausus išsitepti emolientu. Taip pat labai svarbu kontroliuoti niežulį ir kasymąsi. Sergant dermatitu reikia vengti ir šiurkščių, aptemptų bei veržiančių drabužių. Geriausia rinktis būtent orui pralaidžios medvilnės audinius. Gydant dermatitą, labai svarbu vengti emocinio streso. Taip pat reikia palaikyti vėsią aplinkos temperatūrą. Dažnai sergantieji dermatitu bando gydytis ir liaudiškomis priemonėmis namuose. Vartoja valerijoną, jonažoles bei mėtą. Gydosi vonelėmis su vaistinėmis ramunėlėmis, kurios ramina odos uždegimus bei pašalina raudonumą. Bando ąžuolo žieve gydyti atsivėrusias žaizdas ir kitas priemones.

Kalbant apie dermatito gydymą, nereikėtų skubėti gydytis liaudiškomis priemonėmis nepasitarus su gydytoju, kad nepakenktumėte savo odai dar labiau. Gydant šią ligą yra svarbi specialisto pagalba ir sistemingas gydymas. Esant lengvam dermatitui, gydytojai gydymui skiria kremus bei tepalus, kurie yra be šlapalo ar pieno rūgšties, o jeigu dermatitas sunkesnis skiriami geriamieji vaistai. Dermatitas vargina ne tik dėl estetinio vaizdo, bet ir dėl to, kad lėtai gyja. Viso gydymo metu labai svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų. Sergant svarbu gydytis protingai ir su specialisto pagalba.

  • Lazerinis centras teikia aukštos kokybės specifines paslaugas, dirba geriausi gydytojai dermatologai, mokslų daktarai, todėl suteiksime Jums kokybiškas paslaugas ir paskirsime tinkamiausia bei efektyviausią gydymą.
  • Plačiau apie Dermatito gydymą galite skaityti čia: Dermatito gydymas.
  • Iškilus klausimams ar neaiškumams galite skambinti: +370 659 57933, +370 659 57976