Kaip išgydyti celiulitą? Pataria specialistai

Kas yra celiulitas?

Celiulitas – tai jungiamųjų odos audinių pakitimai, kurių metu sutrinka mikrocirkuliacija ir limfos atitekėjimas, kaupiasi poodiniai riebalai. Jis pasireiškia nelygia, grublėta oda, kuri primena apelsino žievelę.

Ji prasideda nuo riebalinių ląstelių hipertrofijos, kurią sukelia moteriškieji hormonai, todėl pirmiausia pažeidžia reprodukcines zonas: pilvą, klubus, sėdmenis, šlaunis ir priklauso nuo menstruacijų ciklo, nėštumo ar menopauzės.

Su kūno svoriu celiulitas ne visada susijęs, nes jį turi ne tik apkūnios, bet dažnai ir lieknos moterys. Sutrikimas daugiau būdingas moteriškos lyties atstovėms, nes jos turi daugiau riebalinio audinio negu vyrai, tačiau pasitaiko atvejų, kuomet jis atsiranda ir vyrams, dažniausiai, dėl hormonų pusiausvyros sutrikimų.

Pagrindinė vyrų ir moterų celiulito atsiradimo skirtumo priežastis – skirtinga poodinio riebalinio audinio struktūra: vyrų jungiamojo audinio pertvaros, dalijančios riebalinį audinį į segmentus, yra pakreiptos kampu, o moterų – beveik vertikalios odos paviršiui. Todėl, padidėjus riebalinio audinio apimčiai, vyrų oda beveik nesikeičia, o moterų oda tampa nelygi.

Kodėl atsiranda celiulitas?

Celiulito atsiradimą lemia paveldėjimas, amžiaus pokyčiai, hormonų pusiausvyros sutrikimai, susilpnėjusi kasos arba skydliaukės funkcija, sutrikusi riebalinio audinio kraujotaka, medžiagų arba vandens ir druskų apykaita, antsvoris, aplinkos užterštumas, netinkama arba nesveika mityba ar dažnai patiriamas stresas.

Atsiradimo priežastys

Genetinis paveldimumas. Jeigu motinai yra celiulitas, didelė tikimybė, kad jis bus ir dukrai. Atsiradimą taip pat gali lemti figūros struktūra, nes jis būdingesnis nedidelio ūgio, moteriškais apvalumais galinčioms pasižymėti moterims, o aukštos ir lieknos jį turi rečiau. Rekomenduojama imtis prevencijos priemonių dar nepasirodžius pirmiesiems celiulito požymiams.

Stresas. Jo metu silpnėja imuninė sistema, sutrinka medžiagų apykaita, bei limfos tekėjimas. Vidaus organų veiklos sutrikimai atsispindi odoje. Sutrinka odos aprūpinimas deguonimi, maistinėmis medžiagomis. Taigi, sutrikus medžiagų apykaitai, pradeda kauptis vanduo bei riebalai.

Amžius. Laikui bėgant oda praranda elastingumą bei tonusą, sutrinka mikrocirkuliacija, dėl to jis atsiranda. Tačiau skirtingo amžiaus žmonių celiulito vystymosi greitis nevienodas – tam įtakos turi paveldimumas. Kai kurių moterų ši liga nevargina, o kitoms ji pasireiškia dvidešimties metų.

Mityba. Šiuolaikiniame, sparčiai besivystančiame pasaulyje, norint sutaupyti laiką, žmonės linkę valgyti greitai pagaminamą, nesveiką maistą. Remiantis atliktais tyrimais, paskaičiuota, kad sveikam žmogui reikia 5 gramų riebalų per dieną biocheminiams riebalų procesams. Perteklinis riebalų kiekis lydi organizmo nutikimą ir celiulito atsiradimą.

Mūsų klinika gali pasiūlyti procedūras, kurių metu celiulitas yra pašalinamas, o moterys gali džiaugtis lygia, nuo apelsino žievelės išsilaisvinusia, oda.

Specialistai pataria, jog, norint pasirinkti efektyvų būdą kovai su celiulitu, pirmiausia, reikia nustatyti jo stadiją:

Pirmoji – celiulitas matomas tik suspaudus odą. Tokiu atveju tinka masažai ir įvyniojimai, aparatinės metodikos;

Antroji – požymiai matomi stovint, o atsigulus – išnyksta. Tuomet galima taikyti masažą, tačiau jo efektyvumas bus mažas, todėl geriausia rinktis aparatines metodikas;

Trečioji – celiulito požymiai matomi tiek stovint, tiek gulint. Tinkamiausias būdas gydyti celiulitą šioje stadijoje – smūginės akustinės bangos terapija;

Ketvirtoji – stovint ir gulint, galima matyti stambius poodinius mazgus. Tokiu atveju, rekomenduojama smūginės akustinės bangos terapija, Cavifast, Exilio procedūros arba operacinis gydymas.

Įvertinus celiulito stadiją, specialistai rekomenduos veiksmingiausius gydymo metodus. Šiuo metu klinikoje yra siūlomi šie metodai celiulito gydymui:

Smūginės akustinės bangos metodas
Šios procedūros taikymo metu, neskausmingai, efektyviai ir saugiai galima pašalinti 2-4 stadijos celiulitą. Neoperacinės smūginės liposakcijos metu, smūginė banga veikia audinius iki 6 centimetrų kūno gylio, nesuardant paties audinio. Riebalinės ląstelės turinys lengvai praeina pro ląstelės sienelę ir pasišalina per limfagysles ir kraujagysles. Tai yra saugiausias ir sveikiausias riebalų pašalinimo būdas.

Limfodrenažinis masažas
Šis masažas atliekamas tada, kai pakinta riebalinis odos audinys. Limfodrenažinio masažo tikslas – sumažinti riebalinio sluoksnio apimtį bei atlaisvinti fibrozines pertvaras, kad oda pradėtų lygėti. Jis taip pat efektyviai mažina kraujosrūvas, slopina randėjimą, mazgų susiformavimą. Puikiai suderinamas su smūginės akustinės bangos metodu.

CAVIFAST 2
Tai vienas naujausių būdų 3 ir 4 stadijų celiulito gydymui. Gydant šiuo būdu, naudojamos žemo dažnio ultragarso bangos, kurios paveikia riebalų ląsteles. Šių bangų veikiami, ląstelėse susidarę burbuliukai, silpnina jų membranos tvirtumą, leisdami išeiti trigliceridams ir taip sumažindami riebalinių ląstelių tūrį.

Exilis – nechirurginis riebalų šalinimo metodas
Naudojant radiodažnuminę ir ultragarso energiją, sumažinamas riebalinis audinys. Procedūros metu naudojamos radijo bangos kaitina ir sušildo odą ir riebalines ląsteles. Tai vienas pirmųjų gydymo metodų, kurio pagalba, be chirurginės intervencijos, galima sumažinti kūno apimtis.

Nors yra žinoma daugybė metodų, skirtų kovoti su celiulitu, pradedant įvairiais įvyniojimais, baigiant chirurginėmis operacijomis, svarbiausia yra tai, jog tik specialistai gali nustatyti ir pritaikyti tinkamiausią metodą jam gydyti. Nebijokite konsultuotis ir teirautis informacijos. Mūsų gydytojai atsakys į visus Jums rūpimus klausimus bei suteiks išsamias konsultacijas prieš ir po procedūrų.