Strijos ir jų naikinimas

Nors mūsų oda yra besiplečiantis ir prisitaikyti gebantis organas, kai kuriose kūno vietose ji pasiekia išsitempimo limitą, todėl joje atsiranda įplėšos, kitaip dar vadinamos strijomis. Kas yra strijos ir kaip jas gydyti?

Strijos yra siauri, kartais raudoni, o kartais rožinės spalvos, į surandėjimus panašūs odos ruoželiai paviršiniame odos sluoksnyje. Dažniausiai strijos atsiranda pilvo (moterims po gimdymo), šlaunų, krūtų, sėdmenų srityse. Neseniai atsiradusios strijos būna ryškesnės nei aplinkinė oda, jų forma panaši į juosteles (jos forma tarsi į pertrūkusi juostelė).

Skiriamos trijų rūšių strijos:

  1. Atrofinės.
  2. Steroidinės.
  3. Atsiradusios po nėštumo.

Norint bei siekiant išvengti strijų, labai svarbu kuo daugiau drėkinti odą (rekomenduojamas nerafinuotas migdolų aliejus). Tai pat labai svarbu yra vengti greito svorio priaugimo ir metimo. Strijoms gydyti rekomenduojamos masažo procedūros, kurių metu didinamas odos elastingumas. Gydymo efektyvumui pasiekti geriausiai tinka ne tik masažas, bet ir reguliarios mankštos bei sveiko gyvenimo būdo propagavimas (svarbu rinktis maistą, kuriame gausu mineralinių medžiagų ir vitaminų). Išvengti strijų padeda ir sveika mityba, reguliarus sportas ir mankšta. Galima naudoti kosmetiką, kuri suteikia odai stangrumo bei elastingumo, ją drėkina ir maitina.

Taip pat strijų šalinimui rekomenduojamas ir kontrastinis dušas (procedūra, kurios metu smarki vandens srovė, keičiama tai į šaltą, tai į karštą, sukamaisiais judesiais probleminėse zonose). Visiškai strijas galima panaikinti tik atlikus chirurginę operaciją (jos metu būna pašalinama odos sritis, kuriose yra strijos). Didžiausias gydymo efektas pasiekiamas strijoms tik pasirodžius. Tada padeda audinių mobilizacija, gydymas lazeriu bei įvairių kremų, gelių poveikis. Geriausiai gydyti tuomet, kai strijos tik atsiranda ir būna raudonos ar rusvos spalvos. Efektyviausias gydymas yra kompleksinis gydymas.

Dažniausi strijų naikinimo ir gydymo būdai:

  • Tepimas specialiais kremais, aliejais, tepalais nuo strijų (atnaujinantys ir padidinantys odos elastingumą, stangrumą, gerinantys kraujotaką bei drėkinantys odą).
  • Atliekami pilingai (strijas galima išbalinti, padaryti mažiau pastebimas, atliekant rūgščių pilingą. Oda tampa lygesnė, o strijų kraštai susitraukia bei sutrumpėja jų skersmuo).
  • Mezoterapija (specialaus preparato suleidimas į strijų pažeistas odos vietas, kuris stimuliuoja kraujotaką ir medžiagų apykaitos procesus, sutvirtina kolageną, elastiną, pašalina patinimus. Po mezoterapijos oda atgauna normalią struktūrą, pagerėja audinių medžiagų apykaita).
  • Atliekami įvairūs masažai (suaktyvinama kraujotaka, pagerėja audinių mityba, oda tampa elastingesnė).
  • Strijų šalinimas chirurginiu būdu ir lazeriu bei kt. priemonės.

Svarbiausia atsiminti, jog negalima naudoti vaistų, kremų, tepalų, skirtų strijų šalinimui, nepasitarus su gydytoju, nes tik specialistas gali įvertinti Jūsų odos tipą ir strijas ir tada rekomenduoti Jums patį efektyviausią gydymą ir tam skirtas priemones.