Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Vaikų ir kūdikių odos ligos

Vaikų ir kūdykių odos ligų gydymasPastebėjusios spuogelius ant kūdikio ar ūgtelėjusio vaiko odos, mamos sunerimsta. Joms iškyla daug klausimų, pavyzdžiui, kokias ligas slepia pakitusi odos spalva, bėrimas? Ar jis išnyks savaime, ar reikės skubiai kreiptis į gydytoją specialistą?

Vaikų ir kūdykių odos ligų gydymasPastebėjusios spuogelius ant kūdikio ar ūgtelėjusio vaiko odos, mamos sunerimsta. Joms iškyla daug klausimų, pavyzdžiui, kokias ligas slepia pakitusi odos spalva, bėrimas? Ar jis išnyks savaime, ar reikės skubiai kreiptis į gydytoją specialistą?

Dažniausiai pasitaikančios vaikų ir kūdikių odos ligos:
trumpalaikiai naujagimių bėrimai (jie dažniausiai išnyksta be jokio gydymo);
atopinis dermatitas kūdikiams, vaikams (odos uždegimas, kurį gali sukelti įvairūs dirgikliai: odos priežiūros priemonės, skalbimo priemonės, sintetika, maisto produktai, vilna, namų dulkės ir kt. Vaikų oda plonesnė ir jautresnė, todėl dermatitas juos vargina gana dažnai. Oda parausta, atsiranda papulės, šašeliai, pleiskanojimas, kartais net pūslelės. Sergant dermatitu pažeistą vietą smarkiai niežti. Vaikai dažnai dermatito pažeistoje vietoje kasosi, toji vieta pradeda šlapiuoti, todėl atsiranda didelis infekcijos pavojus);
egzema kūdikiams (egzema gali komplikuotis infekciniu dermatitu, pūliniu, limfmazgių uždegimu, rože. Kūdikiams ir vaikams iki 2 metų amžiaus dažniausiai beria veidą, galvos plaukuotąją dalį, liemenį, rankas bei kojas. Sergant egzema, vaikams iki 10 metų beria kaklą, alkūnių, riešų linkius, pakinklius, būdingas paraudimas aplink akis);
niežai (tai užkrečiama parazitinė odos liga, kuri pasireiškia itin stipriu niežėjimu. Skirtingai nei suaugusiems, niežai vaikui gali pažeisti visą kūno odą: kojų padus, delnus, plaukuotą galvos dalį ir veidą. Jaunesnio amžiaus vaikams dažniausiai pasireiškia antrinė infekcija. Mažiems vaikams ir kūdikiams dažniausiai pažeidžiama galvos plaukuotoji dalis, padai, delnai, rankų pirštai ir tarpupirščiai. Jiems erkių randama net po nagų plokštelėmis. Jei niežais suserga vaikai, stebima ryškesnė uždegiminė reakcija nei suaugusiems. Taip pat niežai vaikams pasireiškia bėrimų pūslelėmis ar net didesnėmis pūslėmis);
kūno ir galvos grybelis (kūno odos grybelis – tai apvalūs ovalo formos niežulį sukeliantys odos židiniai, kurie didėja spindulio principu, o centre vėl užgyja. Jų kraštai būna raudoni, iškilūs, aiškiai apibrėžti ir pleiskanoti. Galvos odos grybelis panašus į kūno, tačiau išplitęs plaukuotoje galvos dalyje. Jis taip pat sukelia niežulį, o kasymasis gali sukelti infekciją. Plaukai pažeistose vietose lūžinėja arba net iškrenta ploteliais. Grybelis būna išplitęs vienodai storu sluoksniu galvos odoje. Tai vadinama mikrosporija ir ji gali paplisti vaikų darželiuose bei mokyklose).

Oda – tai ne vien grožis, ji atlieka daug gyvybiškai svarbių funkcijų. Ji saugo mūsų ir mūsų vaikų organizmą nuo kenksmingų išorės veiksnių, ji palaiko kūno temperatūros balansą. Mažo vaikučio organizmas ne visada turi jėgų kovoti su išorės pasauliu, tad jo oda nukenčia pirmiausia. Jeigu vaikui atsirado odos problemų – nieko nelaukus būtina kreiptis į gydytojus. Gydytojai paskirs reikiamus preparatus ir tinkamą gydymą. Medikų dėka Jūs ir Jūsų vaikai atsikratys nemalonių odos problemų.

  • Lazerinis centras teikia aukštos kokybės specifines paslaugas, dirba geriausi gydytojai dermatologai, mokslų daktarai, todėl suteiksime Jums kokybiškas paslaugas ir paskirsime tinkamiausia bei efektyviausią gydymą.
  • Plačiau apie odos ligų gydymą galite skaityti čia: Odos ligų gydymas
  • Iškilus klausimams ar neaiškumams galite skambinti: +370 659 57933, +370 659 57976