Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Analinio niežulio gydymas

Analinis niežulys (pruritus ani) – nemalonus susirgimas, kai pacientas jaučia pastovų arba periodinį niežulį, deginimą ir dirginimą išangės srityje, verčiantį kasytis. Analinis niežulys pavojingas tuo, kad gali atsirasti, kaip savarankiška proktologinė liga arba, kaip rimtesnės ligos simptomas.
Neatidėliokite vizito pas gydytoją, juk, kuo anksčiau išsiaiškinsite ligos priežastis, tuo efektyvesnis bus gydymas!

Analinio niežulio priežastys

Analinį niežulį sukelia sfinkterio raumenų susilpnėjimas, dėl kurio išskyros iš tiesiosios žarnos patenka ant išangės odos ir ją dirgina.
Svarbu žinoti, kad analinis niežulys geba ,,užsimaskuoti“ ir iš tikrųjų būti rimtesnės ligos simptomas. Pirminė gydytojo proktologo užduotis – atlikti analinio niežulio diferenciaciją bei kitų rimtų susirgimų diagnostiką.

Pagrindinės analinio niežulio atsiradimo priežastys:

• endokrininiai sutrikimai, piktybiniai navikai, taip pat kraujo ligos,
• alerginės reakcijos, kurias sukelia vaistų bei tam tikrų maisto produktų vartojimas,
• proktologinės ligos (hemorojus, analinis plyšys, fistulės ir pan.),
• šlapimo bei lytinių organų sistemos ligos (šlaplės, prostatos, vulvos uždegimai bei kiti),
• venerinės ligos,
• dermatologinė patologija (dermatozė, dermatitasir pan.),
• cukrinis diabetas,
• darbo ir poilsio režimo nebuvimas.

Niežulys atsiranda staigiai arba palaipsniui ir sukelia pacientui neįtikėtiną diskomfortą. Ant odos atsiranda gilūs įbrėžimai, opos. Liga sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą, todėl atsiranda nemiga, sumažėjęs darbingumas, dirglumas, vedantis link neurozės atsiradimo.

Analinio niežulio diagnostika

Kaip buvo minėta anksčiau, analinis niežulys taip pat gali būti ir rimtesnės ligos simptomas, kurios atsiradimo priežastis visai ne proktologinis susirgimas. Dėl šios priežasties pagrindinė koloproktologo užduotis – nuodugni diferencinė diagnostika.

Atminkite, nuo teisingos diagnozės nustatymo priklauso gydymo korektiškumas, t.y. laiku suteikta pagalba ligoniui. Pirmame tyrimų etape proktologas privalo nustatyti, ar analinis niežulys pirminis ar antrinis, taip pat nustatyti ligos formą (sausas ar šlapias) bei ligos stadiją (ūmi ar lėtinė).
• siekiant išvengti cukrinio diabeto ar kitokių maisto apykaitos sutrikimų, gydytojas paskirs klinikinius bei biocheminius kraujo tyrimus,
• siekiant išvengti uždegiminių urogenitalinės sistemos ligų, gydytojas paskirs konsultaciją su ginekologu ar urologu (vyrams),
• siekiant nustatyti uždegimines žarnyno ligas, bus atlikti papildomi tyrimai: rektoromanoskopija, bario klizma, kolonoskopija,
• paskiriamos dermatologo ar alergologo konsultacijos,
• prie būtinųjų tyrimų taip pat priskiriami: anoskopija, išmatų ištyrimas dėl kirmėlių kiaušinėlių bei bakteroskopija, pilvo bei prostatos ultragarso tyrimai, gastroskopija,
• siekiant nustatyti funkcinį analinio sfinkterio nepakankamumą, naudojama sfinkterio manometrija.

Analinio niežulio gydymas

Terapija, kurią paskirs gydytojas, priklauso nuo ligos tipo. Jeigu diagnostikos metu bus nustatyta liga, kuri sukėlė analinį niežulį, pavyzdžiui, cukrinis diabetas, šlapimo ir lytinių organų uždegimas ir kt., bus atliktas pagrindinio susirgimo gydymas. Į gydymo procesą bus įtraukti būtini specialistai: endokrinologas, ginekologas, urologas ir kiti. Tais atvejais, kai niežulio priežastimi tampa proktologinis susirgimas (hemorojus, analinė įplėša ir kt.), gydytojas paskirs gydymą, naudojant šiuolaikinius metodus. Tai gali būti konservatyvusis gydymas arba mažai invazinė chirurginė operacija. Klinikos specialistai parinks individualaus gydymo programą – pagal kiekvieno paciento fiziologinius, genetinius ir psichologinius bruožus. Individualus požiūris padeda žymiai pagerinti gydymo efektyvumą bei yra pagrindinis darbo principas ir klinikos konkurencinis pranašumas.

*Paslauga teikiama tik Klaipėdoje.

Sužinokite, kokios yra analinio niežulio gydymo kainos.

Mūsų privalumai
  • Dirba profesionalus daktaras, kurio darbo kokybę įvertino daug pacientų.
  • Konsultuoja ir gydo gydytojas, abdominalinis chirurgas, Ž. Šidlauskas.

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRU:

Klaipėdoje