Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Ankstyva melanomos diagnostika

Melanoma yra sparčiausiai plintanti ir didžiausią mirtingumą lemianti odos vėžio forma. Deja, net ir šiuolaikinė medicina bejėgė prieš toli pažengusią melanomą- efektyvaus gydymo išplitusiai ligos stadijai nėra. Pvz., esant naviko storiui >4 mm, 8 metus išgyvena tik 30% pacientų. Dėl to ankstyva melanomos diagnostika įgyja ypatingą svarbą- anksti nustačius melanomą (kai naviko storis <1 mm), galima tikėtis gerų gydymo ir  bendros gyvenimo prognozės rezultatų. Melanomos požymiai aprašyti skyrelyje „Melanoma“. 

Laiku nustatyti agresyvią melanomą galima tik tais atvejais, kai pats pacientas tinkamu momentu atkreipia dėmesį į kintantį odos darinį ir nedelsdamas kreipiasi į gydytoją dermatologą.

Visgi šie kriterijai nėra pakankamai jautrūs nustatant ankstyvos stadijos melanomą. Jų tikslumas tesiekia 55- 80%, ir tai yra labai subjektyvus vertinimo metodas. Todėl melanomos diagnostikai naudojami kiti, modernesni ir tikslesni tyrimo metodai:

  • • Dermatoskopija - neinvazinis odos darinių tyrimo metodas, kuris leidžia iš arti pamatyti odos darinio struktūrą. Visų tipų odos vėžiai turi savitą architektūrą, matomą dermatoskopijos metu. Šis tyrimas leidžia patikimai diferencijuoti piktybinius ir gerybinius odos darinius.
  • • Siaskopija (spektrofotometrinė intrakutaninė analizė)- tai modernus, neinvazinis (taigi ir neskausmingas), greitas pigmentinių odos darinių ištyrimo metodas, paremtas skirtingo ilgio šviesos bangų sąveika su odoje esančiais chromoforais (melaninu, hemoglobinu ir kolagenu). Šiuo tyrimo metodu įvertinami odos pokyčiai, esantys net 2 mm gylyje. Gauti spalviniai vaizdai koreliuoja su darinio histologinėmis charakteristikomis. Todėl tyrimas siaskopu padeda prognozuoti konkretaus darinio supiktybėjimo riziką, o pagal tai yra parenkamas ir šalinimo būdas. Siaskopijos tikslumas diagnozuojant piktybinius odos darinius siekia 94- 96%. Plačiau skaitykite skyrelyje „Siaskopija“.
  • • FAV metodas (Fluorescence-Advanced- Videodermatoscopy). FAV metodui naudojama optinė elektroninė sistema su monochromatinės šviesos šaltiniu, kurios bangos ilgis yra 405 nm (± 5nm). Optinis prietaisas leidžia rankiniu būdu fokusuoti vaizdą į skirtingus paviršinius odos sluoksnius.Tyrimas atliekamas in vivo ir optinis prietaisas yra tiesiogiai pridėtas prie odos. Reguliuodami optinį įrenginį, mes galime apžiūrėti įvairius odos gylius. FAV metodas leidžia greitai, be invazijos (be odos pažeidimo) įvertinti paviršinių odos struktūrų būklę ląstelių lygyje, duoti papildomos informacijos kuri gali būtį reikšminga sprendžiant odos ikivežinių ir piktybinių navikų (lentigo maligna, melanoma, epiteliniai piktybiniai navikai) diagnostikai ir gydymui. Kol kas FAV metodą Jus galite atlikti tik mūsų centre Vilniuje. Plačiau apie FAV metoda galima perskaityti FAV metodas(Fluorescence-Advanced- Videodermatoscopy) odos pigmentinių navikų diagnostikai.

Klinikinei melanomos diagnostikai naudojami kriterijai- ABCDEF taisyklė: 

Galutinę diagnozę patvirtina (arba paneigia) odos darinio histologinis tyrimas. Plačiau skaitykite skyrelyje „Melanomos morfologiniai tyrimai“.
Jeigu pacientas turi melanomos rizikos veiksnių (plačiau skaitykite skyrelyje „Melanoma“), skiriami kontroliniai vizitai odos pokyčių dinamikai vertinti. Kontrolinių apsilankymų dažnis priklauso nuo nustatytos individualios rizikos. Pacientams, turintiems žemiau išvardintų faktorių, rekomenduojamas profilaktinis apgamų ištyrimas bent 1 kartą per metus (o esant poreikiui, ir 2 kartus per metus):

•Šeimoje yra sergančių melanoma
•Esama >25 apgamų
•Baltaodžiai vyrai, vyresni nei 50 metų
•Vienas ar keli atipiniai apgamai
•Vaikystėje buvo kontaktas su radiacija (pvz., gydant onkologines ligas)
•Vaikystėje, paauglystėje ar jaunystėje (iki 30 metų) patirtas nudegimas nuo saulės, dažnas laiko leidimas saulėje, dažnas lankymasis soliariume
•Imunosupresinės būklės
•Šviesus odos pigmentinis tipas

Taip pat rekomenduojama 1 kartą per mėnesį patiems apsižiūrėti savo apgamus pagal ABCDEF taisyklę, ir, pastebėjus pokyčių, nedelsiant kreiptis į gydytoją dermatologą. Melanomos nuotraukas galite rasti mūsų galerijoje.
Laiku nustatyta melanoma yra suvaldoma liga, taigi svarbiausia- nedelsti.

Kviečiame apsilankyti Lazerinės Dermatologijos Centre ir pasikonsultuoti su mūsų gydytojais dėl pakitusių, nerimą keliančių apgamų ir kitų odos darinių. Mūsų centre taikomų modernių diagnostikos priemonių pagalba galime greitai ir tiksliai nustatyti diagnozę bei laiku pradėti gydymą.
Diagnostikos ir gydymo kainos.

Mūsų privalumai
  • Konsultuoja medicinos mokslų daktaras, onkodermatologas, (2001 m. - 2012 m.) dirbęs Vilniaus universiteto onkologijos institute, Viktoras Sidorovas, apgynęs daktaro disertaciją tema: „Odos melanomos prognozinių ir prediktyvinių faktorių tyrimas“;
  • Aleksandras Mordas - gydytojas chirurgas, onkologas, lazerinės medicinos specialistas. Puikiai išmanantis visus diagnostikos ir gydymo metodus. Dirba nuo 2006 m. Nuo 2007 m. Lietuvos Lazerinės medicinos draugijos narys. Taip pat dirba ir dr. E. Aukštuolienė, E. Zubrickienė, R.Šidlauskienė.
  • Lazerinio centro gydytojai specializuojasi diagnozuojant ankstyvą odos vėžio formą (stadiją): vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjo taikyti siaskopiją apgamų ištyrimui ir ankstyvos melanomos diagnostikai. Jau tūkstančiai pacientų įvertino mūsų centro darbo kokybę bei atvyksta pas mus reguliariai (profilaktiškai) pasitikrinti;
  • Kadangi taikome visus dažniausius odos vėžio gydymo metodus – parinksime efektyviausią rezultatą suteiksiančią paslaugą;
  • Konsultaciją pas dermatologą dėl odos ligų galite įsigyti internetu: PIRKTI KONSULTACIJĄ
  • Kodėl verta? Perkantiems konsultaciją internetu taikoma 5% nuolaida.

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRAIS:

Vilniuje Klaipėdoje