Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Apgamų šalinimas lazeriu

Kokie yra apgamų šalinimo lazeriu privalumai?

Apgamų šalinimas lazeriu yra greita, pacientų gerai toleruojama procedūra. Ypač dažnai ši intervencija taikoma dėl gero kosmetinio rezultato. Priklausomai nuo šalinamo apgamo tipo gali būti naudojami skirtingi lazeriai. Nuo pasirinkto lazerio ir gydytojo patirties labai priklausys ar apgamų šalinimas bus efektyvus ir koks bus kosmetinis vaizdas po užgijimo. Iš visų apgamų šalinimui taikomų metodų, apgamų šalinimas lazeriu turi geriausius pacientų atsiliepimus. Be to, didelių apgamų, apgamų nuo veido šalinimas irgi gali būti atliekamas lazeriu. Procedūra yra neskausminga, greita, sukelianti minimalų diskomfortą. Lazerinės procedūros neapriboja paciento kasdienės veiklos- jau tą pačią dieną galima keliauti namo, nereikalingi dažni perrišimai, užtenka tik vietinės dezinfekcijos, po procedūros nereikia papildomai gerti nuskausminamųjų vaistų.

Kaip atliekamas apgamų šalinimas lazeriu? Kokia yra procedūros eiga?

Procedūra atliekama vietinėje nejautros fone- prieš atliekant apgamo šalinimą gydytojas suleidžia vietiškai veikiančių nuskausminančių vaistų. Vaistai veikia nuo pusvalandžio iki 3 valandų. Po procedūros lieka žaizdelė, kuri, priklausomai nuo pašalinto apgamo dydžio, gyja 2- 4 sav. Po apgamų šalinimo procedūros uždedamas tvarstis, gydytojas išrašo receptą tepalui, kurį reikia tepti namuose kol žaizda gyja. Tai padeda išvengti randų formavimosi, užkerta kelią infekcijai bei užtikrina gražų, estetiškai priimtiną vaizdą. Priklausomai nuo apgamo dydžio, procedūra užtrunka 10- 15 minučių, o vieno vizito metu galima pašalinti kelis apgamus.

Chirurginis lazeris, kuris ir naudojamas šalinant apgamus, veikia vandens išgarinimo iš ląstelių principu. Tai reiškia, kad iš paveiktų ląstelių išgaruoja vanduo ir ląstelės sunyksta, o aplinkiniai audiniai lieka nepažeisti. Tiesa, kai kuriais atvejais dėl karščio poveikio odai susidariusi poprocedūrinė žaizda gali atrodyti gilesnė, nei yra iš tikrųjų, tačiau po kelių dienų viskas grįžta į normos ribas, o gijimo periodu susidaręs odos defektas užsipildo ir telieka nežymi dėmelė. Chirurginis lazeris, naudojamas apgamų šalinimui (ir kitoms minkštųjų audinių procedūroms) savo preciziškumu atstoja skalpelį.

Ar galima šalinti apgamus lazeriu ant veido?

Apgamų šalinimas lazeriu ypač rekomenduojamas veido, kaklo srityse, kuriose labai svarbus kosmetinis vaizdas bei rezultatas po šalinimo, kadangi apgamų šalinimas lazeriu beveik nepalieka randų, užtikrina greitesnį gijimą, geresnį estetinį rezultatą.

Apgamų šalinimas lazeriu ir gijimas.

Pašalinus apgamą lazeriu bei siekiant geriausio kosmetinio rezultato, kol žaizda gyja ir formuojasi randas, rekomenduojama:

 • • Vengti ultravioletinių saulės spindulių (o kai tai neišvengiama- naudoti apsauginius kremus nuo saulės su SPF). Jeigu rando formavimosi metu pacientas deginasi, yra didesnė použdegiminės pigmentacijos tikimybė, dėl ko randas gali tapti labiau pastebimas;

  • Neiti į soliariumus, pirtis, baseinus, aktyviai nesportuoti (infekcijos prevencijai).

Gijimo metu ant žaizdelės susiformuoja sausas šašas, kuris yra kaip natūralus tvarstis, apsaugantis nuo infekcijos patekimo. Šio šašo negalima krapštyti ar kitais būdais šalinti- reikia palaukti, kol pats nukris. Atliekant gydytojo paskirtas dezinfekavimo ir perrišimo procedūras, žaizda gyja gerai, infekcinių (ar kitų komplikacijų) nekyla. Susidaręs randelis dar formuojasi kelis mėnesius, kol įgauna jau galutinę savo formą. Ankstyvuoju rando formavimosi metu (t. y., jau nukritus pradiniam šašui), galima pradėti tepti specialius randų gydymui skirtus kremus. Pagrindinės priemonės, kurios rekomenduojamos randų, susidariusių po lazerinio apgamų šalinimo, gydymui, yra šios:

 • • Specialios paskirties kremai su silikonu, svogūnų ekstraktu ir pan.

  • Specialūs pleistrai su silikonu

Ar visus apgamus galima šalinti lazeriu? Kokie yra kiti apgamų šalinimo būdai?

Kai pacientas ateina į konsultaciją dėl apgamo šalinimo, gydytojas kruopščiai apžiūri apgamą bei parenka tinkamiausią šalinimo metodą. Jeigu apgamas neturi pakitimų, o įvertinus dermatoskopu ar siaskopu nėra atipijos požymių, šalinimas medicininiais tikslais nėra būtinas. Tokiu atveju apgamas pašalinimas tik kai to pacientas pageidauja dėl estetinių priežasčių, ir kiekvienu atveju konkretaus apgamo šalinimo metodas pasirenkamas individualiai. Visgi net ir nepakitusius apgamus rekomenduojama šalinti, jeigu jie dažnai traumuojami rūbų, papuošalų, taip pat jei jie „užkliudomi“ skutantis ir pan.

Dažniausiai apgamai šalinami lazeriu, prieš tai suleidus vietiškai veikiančių nuskausminamųjų vaistų. Apgamų šalinimas lazeriu yra greita procedūra, žaizda sugyja greičiau negu šalinant chirurgiškai, nebūna siūlių, taigi gaunamas geresnis kosmetinis rezultatas. Be to, yra žymiai mažesnė poprocedūrinių komplikacijų tikimybė.

Jeigu gydytojo apžiūros metu diagnozuojamas atipinis apgamas, rekomenduojamas chirurginis gydymas bei apgamo histologinis tyrimas. Atipinis apgamas užima tarpinę poziciją tarp gerybinio apgamo ir melanomos, ir konkrečiu atveju yra sunku nuspėti tolimesnę atipinio apgamo dinamiką. Todėl siekiant išvengti galimo supiktybėjimo ateityje, atipinius apgamus rekomenduojama šalinti chirurginiu būdu. Atipiniai apgamai nešalinami lazeriu ar elektrodestrukcija, kadangi šių procedūrų metu nėra galimybės paimti audinio histologiniam ištyrimui. O būtent šis tyrimas galutinai patvirtina diagnozę ir leidžia patikimai atskirti atipinį apgamą nuo ankstyvos melanomos stadijos. Be to, apgamai šalinami chirurgiškai juos pašalinant ir tais atvejais, kai po lazerinės destrukcijos išlieka jų atsinaujinimo tikimybė. Visgi po operacijos gali būti juntamas tempimas, skausmas, todėl kartais prireikia išgerti ir nuskausminamųjų vaistų.

Chirurginis apgamo šalinimas (operacija) atliekama vietinės nejautros fone. Prieš pačią operaciją suleidžiama nuskausminamųjų vaistų, kurie veikia apie 3 valandas. Pati operacija užtrunka iki 1 valandos (priklausomai nuo apgamo dydžio ir lokalizacijos). Kadangi apvalų pjūvį yra sunku gražiai susiūti, atliekamas „akies“ formos pjūvis, todėl susidaręs randelis, kaip taisyklė, būna didesnis už pradinį apgamą. Pašalinus apgamą, oda susiuvama, uždedamas sterilus tvarstis. Perrišimai su dezinfekcinėmis priemonėmis atliekami kasdien, kol nepašalinamos siūlės. O siūlės išimamos nuo operacijos praėjus 10- 12 dienų. Per tą laiką jau būna gautas apgamo histologinio tyrimo atsakymas, taigi siūlių ištraukimo dieną būna galutinai apsprendžiama tolesnė paciento gydymo ir stebėjimo taktika. Išėmus siūlus ir jau pilnai sugijus pooperacinei žaizdai, jau galima pradėti taikyti priemones, skirtas apsaugoti nuo randų susiformavimo. Koks bus randas, priklauso ir nuo to, iš kurios kūno vietos buvo šalintas apgamas- pvz., pečių, nugaros srityje yra didesnis odos tempimas, taigi tose vietose ir randai būna labiau pastebimi.

Kitas, alternatyvus metodas - kai iškilusi apgamo dalis pašalinama skalpeliu sulig odos paviršiumi, o susidariusi žaizdelė paveikiama lazeriu ar elektros peiliu. Žinoma, prieš tai suleidžiama vietiškai veikiančių nuskausminamųjų vaistų. Po procedūros susidaro šašas, kuris kaip ir atlikus lazerinį apgamo šalinimą, turi nukristi savaime po kelių dienų. Žaizdos priežiūra ir gijimas yra analogiški, nepriklausomai nuo pasirinkto apgamų šalinimo metodo. Jeigu gydytojui apgamas kelia įtarimą, skalpeliu pašalinta iškilusi apgamo dalis gali būti nusiųsta odos histologiniam ištyrimui. Tokia procedūra vadinama „šeivine biopsija“.

Nepaisant to, kad internetinėse parduotuvėse apstu įvairių priemonių ir rinkinių, skirtų apgamų šalinimui namų sąlygomis, verčiau nerizikuoti savo sveikata ir nepasitikėti šiais abejonę keliančiais produktais. Jeigu Jūsų apgamai Jums kelia nerimą, jeigu svarstote apie apgamų šalinimą, nedelskite ir pasikonsultuokite su mūsų gydytojais, kurie įvertinę Jūsų odos būklę, parinks patį tinkamiausią apgamų šalinimo metodą, kuris užtikrins akį džiuginančius rezultatus.

Apgamų šalinimo nuotraukos (prieš ir po)

 

Apgamų šalinimo lazeriu kainos:

Paslaugos pavadinimas Kaina (Eur):
Apgamo pašalinimas lazeriu kūno srityje 55 - 80
vietinės nejautros atlikimas, procedūros atlikimas, tvarstis su gijimą skatinančiu ir nuo infekcijos apsaugančiu tepalu  
Apgamo pašalinimas lazeriu veido srityje 60 - 100
vietinės nejautros atlikimas, procedūros atlikimas, tvarstis su gijimą skatinančiu ir nuo infekcijos apsaugančiu tepalu  

Puslapio navigacija:

 1. Apgamų šalinimo lazeriu privalumai
 2. Apgamų šalinimas lazeriu
 3. Apgamų šalinimo būdai
 4. Apgamų šalinimo nuotraukos
 5. Apgamų šalinimo lazeriu kainos
Mūsų privalumai
 • Lazerinės procedūros - Lazerinės dermatologijos centro specializacija.
 • Apgamų šalinimui naudojama moderniausia sertifikuota geriausių gamintojų įranga.
 • Teikiame ekstra aukštos kokybės specifines paslaugas (bene didžiausias specialistų skaičius privačioje tokio pobūdžio įstaigoje Lietuvoje).
 • Apgamus lazeriu šalina dr. E. Aukštuolienė, E. Zubrickienė, R. Šidlauskienė, A. Mordas, V. Sidorovas.
 • Konsultaciją pas dermatologą dėl odos ligų galite įsigyti internetu: PIRKTI KONSULTACIJĄ
 • Kodėl verta? Perkantiems konsultaciją internetu taikoma 5% nuolaida.

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRAIS:

Vilniuje Klaipėdoje