Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Apgamų šalinimas lazeriu

Kokie yra apgamų šalinimo lazeriu privalumai?

Apgamų šalinimas/naikinimas lazeriu yra pacientų gerai toleruojama procedūra ir greita. Pagrindinis privalumas yra geras kosmetinis rezultatas. Priklausomai nuo šalinamo apgamo tipo gali būti naudojami skirtingi lazeriai. Nuo gydytojo patirties ir pasirinkto lazerio priklausys ar apgamų šalinimas bus efektyvus ir koks bus kosmetinis vaizdas po užgijimo. Iš visų apgamų šalinimui taikomų metodų, apgamų šalinimas lazeriu turi geriausius pacientų atsiliepimus. Labiausiai kosmetinis rezultatas svarbus šalinant apgamus nuo veido. Procedūra yra neskausminga(naudojama vietine nejautra), greita, sukelianti minimalų diskomfortą. Lazerinės procedūros neapriboja paciento kasdienės veiklos- nereikalingi dažni perrišimai, užtenka tik vietinės dezinfekcijos, po procedūros nereikia papildomai gerti nuskausminamųjų vaistų jau tą pačią dieną galima keliauti namo ar į darbą.

Kaip atliekamas apgamų šalinimas lazeriu? Kokia yra procedūros eiga?

Procedūra atliekama vietinėje nejautros fone- prieš atliekant apgamo naikinimą/šalinimą gydytojas suleidžia vietiškai veikiančių nuskausminančių vaistų. Vaistai veikia nuo pusvalandžio iki 3 valandų. Po procedūros lieka žaizdelė, kuri, priklausomai nuo pašalinto apgamo dydžio ir vietos, gyja 2- 4 sav. Po apgamų šalinimo procedūros uždedamas tvarstis, gydytojas išrašo receptą tepalui, kurį reikia tepti namuose kol žaizda gyja. Tai užkerta kelią infekcijai bei užtikrina gražų, estetiškai priimtiną vaizdą, padeda išvengti randų formavimosi. Priklausomai nuo apgamo dydžio ir vietos, procedūra užtrunka 10- 15 minučių, o vieno vizito metu galima pašalinti kelis apgamus.

Lazeris, kuris ir naudojamas šalinant apgamus ar kitus odos darinius, veikia vandens išgarinimo iš ląstelių principu. Tai reiškia, kad iš paveiktų ląstelių išgaruoja vanduo ir ląstelės sunyksta, o aplinkiniai audiniai lieka nepažeisti. Tiesa, kai kuriais atvejais dėl karščio poveikio odai susidariusi po procedūrinė žaizda gali atrodyti gilesnė, nei yra iš tikrųjų, tačiau po kelių dienų viskas grįžta į normos ribas, o gijimo periodu susidaręs odos defektas užsipildo ir telieka nežymi dėmelė. Chirurginis lazeris, naudojamas apgamų šalinimui (ir kitoms minkštųjų audinių procedūroms) pasižymi preciziškumu ir yra šiai dienai geriausias pasirinkimas atliekant tokio tipo procedūra.

Ar galima naikinti apgamus lazeriu ant veido ir kaklo?


Apgamų šalinimas lazeriu ypač rekomenduojamas veido, kaklo srityse, kuriose labai svarbus kosmetinis vaizdas bei rezultatas po šalinimo, kadangi apgamų šalinimas lazeriu beveik nepalieka kosmetinių defektų, užtikrina greitesnį gijimą ir geresnį estetinį rezultatą.

Apgamų šalinimas lazeriu ir gijimas.

Pašalinus apgamą lazeriu bei siekiant geriausio kosmetinio rezultato, kol žaizda gyja, rekomenduojama:

 • Vengti ultravioletinių saulės spindulių (o kai tai neišvengiama- naudoti apsauginius kremus nuo saulės su SPF minimum 30, geriau SPF50). Jeigu gijimo metu pacientas deginasi, yra didesnė po uždegiminės pigmentacijos tikimybė, dėl ko vietą kur buvo atlikta procedūra gali tapti labiau pastebima;
 • Neiti į soliariumus, pirtis, baseinus, aktyviai nesportuoti (infekcijos ir traumos prevencijai).

Gijimo metu ant žaizdelės susiformuoja sausas šašas, kuris yra kaip natūralus tvarstis, apsaugantis nuo infekcijos patekimo. Šio šašo negalima krapštyti ar kitais būdais šalinti- reikia palaukti, kol pats nukris. Atliekant gydytojo paskirtas dezinfekavimo ir perrišimo procedūras, žaizda gyja gerai, infekcinių (ar kitų komplikacijų) nekyla. Žaizdai užgijus, lieka paraudimas ir reikia kartais nuo 1 iki 2 mėnesių kol odos vietą po procedūros įgauna savo galutinį vaizdą. Nukritus pradiniam šašui, jeigu yra padidinta rando formavimosi rizika, galima pradėti tepti specialius randų gydymui skirtus kremus. Pagrindinės priemonės, kurios rekomenduojamos randų, susidariusių po lazerinio apgamų šalinimo, gydymui, yra šios:

 • Specialios paskirties kremai su silikonu, ir pan.
 • Specialūs pleistrai su silikonu

Ar visus apgamus galima šalinti lazeriu?


Konsultacijos metu kai pacientas kreipesi dėl apgamo šalinimo, gydytojas kruopščiai apžiūri apgamą bei parenka tinkamiausią šalinimo metodą. Jeigu apgamas neturi pakitimų, o įvertinus dermatoskopu ar siaskopu nėra atipijos požymių, šalinimas medicininiais tikslais nėra būtinas. Tokiu atveju apgamas pašalinimas tik kai to pacientas pageidauja dėl estetinių arba komforto priežasčių, ir kiekvienu atveju konkretaus apgamo šalinimo metodas pasirenkamas individualiai. Visgi net ir nepakitusius apgamus rekomenduojama šalinti, jeigu jie dažnai traumuojami rūbų, papuošalų, taip pat jei jie „užkliudomi“ skutantis ir pan.

Dažniausiai apgamai šalinami lazeriu, prieš tai suleidus vietiškai veikiančių nuskausminamųjų vaistų. Apgamų naikinimas lazeriu yra greita procedūra, žaizda sugyja greičiau negu šalinant chirurgiškai, nebūna siūlių, taigi gaunamas geresnis kosmetinis rezultatas. Be to, yra žymiai mažesnė po procedūrinių komplikacijų tikimybė.

Kokie yra kiti apgamų šalinimo būdai?


Jeigu gydytojo apžiūros metu diagnozuojamas atipinis(pakitęs) apgamas, rekomenduojamas chirurginis gydymas bei apgamo histologinis tyrimas. Atipinis apgamas užima tarpinę poziciją tarp gerybinio apgamo ir melanomos, ir konkrečiu atveju yra sunku nuspėti tolimesnę atipinio apgamo dinamiką. Todėl siekiant išvengti galimo supiktybėjimo ateityje, atipinius apgamus gydytojas gali rekomenduoti šalinti chirurginiu būdu. Atipiniai apgamai nešalinami lazeriu ar elektrodestrukcija, kadangi šių procedūrų metu dažniausia nėra galimybės paimti audinio histologiniam ištyrimui. O būtent šis tyrimas galutinai patvirtina diagnozę ir leidžia patikimai atskirti atipinį apgamą nuo ankstyvos melanomos stadijos, bei įvertina radikalu darinio pašalinimą. Taip pat apgamai dažnai šalinami chirurgiškai ir tais atvejais, kai po lazerinės destrukcijos išlieka jų atsinaujinimo tikimybė. Visgi po operacijos gali būti juntamas tempimas, skausmas, todėl kartais prireikia išgerti ir nuskausminamųjų vaistų.

Chirurginis apgamo šalinimas (operacija) atliekama vietinės nejautros fone. Prieš pačią operaciją suleidžiama nuskausminamųjų vaistų, kurie veikia apie 3 valandas. Pati operacija užtrunka iki 1 valandos (priklausomai nuo apgamo dydžio ir lokalizacijos). Kadangi apvalų pjūvį yra sunku gražiai susiūti, dažniausiai atliekamas „akies“ formos pjūvis, todėl susidaręs randelis, būna didesnis už pradinį apgamą. Pašalinus apgamą, oda susiuvama, uždedamas sterilus tvarstis. Perrišimai su dezinfekcinėmis priemonėmis atliekami kasdien, kol nepašalinamos siūlės. O siūlės išimamos nuo operacijos praėjus 10- 12 dienų. Per tą laiką jau būna gautas apgamo histologinio tyrimo atsakymas, taigi siūlių ištraukimo dieną būna galutinai apsprendžiama tolesnė paciento gydymo ir stebėjimo taktika. Išėmus siūlus ir jau pilnai sugijus pooperacinei žaizdai, jau galima pradėti taikyti priemones, skirtas apsaugoti nuo randų susiformavimo. Koks bus randas, priklauso ir nuo to, iš kurios kūno vietos buvo šalintas apgamas- pvz., pečių, nugaros srityje yra didesnis odos tempimas, taigi tose vietose ir randai būna labiau pastebimi.

Kitas, alternatyvus metodas - kai iškilusi apgamo dalis pašalinama skalpeliu sulig odos paviršiumi, o susidariusi žaizdelė paveikiama lazeriu ar elektros peiliu. Žinoma, prieš procedūra suleidžiama vietiškai veikiančių nuskausminamųjų vaistų. Po procedūros susidaro šašas, kuris kaip ir atlikus lazerinį apgamo šalinimą, turi nukristi savaime po kelių dienų. Žaizdos priežiūra ir gijimas yra analogiški, nepriklausomai nuo pasirinkto apgamų šalinimo metodo. Jeigu gydytojui apgamas kelia įtarimą, skalpeliu pašalinta iškilusi apgamo dalis gali būti nusiųsta odos histologiniam ištyrimui. Tokia procedūra vadinama „šeivine biopsija“.

Internetinėse parduotuvėse apstu įvairių priemonių ir rinkinių, skirtų apgamų šalinimui namų sąlygomis, geriau nerizikuoti savo sveikata ir nepasitikėti šiais abejonę keliančiais produktais. Yra skaudžiu pavyzdžių, kai pacientai sau šalina piktybinius navikus(galvojant, kad šalina nepavojinga darinį) ir taip pablogina tolimesnio gydymo rezultatus. Jeigu Jūsų apgamai Jums kelia nerimą, jeigu svarstote apie apgamų šalinimą, nedelskite ir pasikonsultuokite su mūsų gydytojais, kurie įvertinę Jūsų odos būklę, parinks patį tinkamiausią apgamų šalinimo metodą, kuris užtikrins akį džiuginančius rezultatus.

Visus aprašyti apgamų šalinimo metodai taikomi mūsų centruose Vilniuje ir Klaipėdoje. Gydytojai rekomenduos Jums tinkamiausia apgamo šalinimo metodą siekiant geriausia rezultatą. Procedūros kainą galite sužinoti mūsų pateiktame kainoraštyje.

Apgamų šalinimo nuotraukos (prieš ir po)

 

Apgamų šalinimo lazeriu kainos:

Paslaugos pavadinimas Kaina (Eur):
Apgamo pašalinimas lazeriu kūno srityje 55 - 80
vietinės nejautros atlikimas, procedūros atlikimas, tvarstis su gijimą skatinančiu ir nuo infekcijos apsaugančiu tepalu  
Apgamo pašalinimas lazeriu veido srityje 60 - 100
vietinės nejautros atlikimas, procedūros atlikimas, tvarstis su gijimą skatinančiu ir nuo infekcijos apsaugančiu tepalu  

Puslapio navigacija:

 1. Apgamų šalinimo lazeriu privalumai
 2. Apgamų šalinimas lazeriu
 3. Apgamų šalinimo būdai
 4. Apgamų šalinimo nuotraukos
 5. Apgamų šalinimo lazeriu kainos
Mūsų privalumai
 • Lazerinės procedūros - Lazerinės dermatologijos centro specializacija.
 • Apgamų šalinimui naudojama moderniausia sertifikuota geriausių gamintojų įranga.
 • Teikiame ekstra aukštos kokybės specifines paslaugas (bene didžiausias specialistų skaičius privačioje tokio pobūdžio įstaigoje Lietuvoje).
 • Apgamus lazeriu šalina dr. E. Aukštuolienė, E. Zubrickienė, R. Šidlauskienė, A. Mordas, V. Sidorovas.
 • Konsultaciją pas dermatologą dėl odos ligų galite įsigyti internetu: PIRKTI KONSULTACIJĄ
 • Kodėl verta? Perkantiems konsultaciją internetu taikoma 5% nuolaida.

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRAIS:

Vilniuje Klaipėdoje