Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Epitelinių navikų diagnostika

Epitelinių odos navikų- bazaliomos ir plokščialąstelinės karcinomos diagnostika patyrusiam specialistui nekelia sunkumų. Pirmiausiai darinys apžiūrimas, įvertinama, prieš kiek laiko atsirado, kaip keitėsi, ar kelia papildomų nusiskundimų. Atliekami neinvaziniai tyrimai:
• Dermatoskopija - neinvazinis odos darinių tyrimo metodas, kuris leidžia iš arti pamatyti odos darinio struktūrą. Visų tipų odos vėžiai turi savitą architektūrą, matomą dermatoskopijos metu. Šis tyrimas leidžia patikimai diferencijuoti piktybinius ir gerybinius odos darinius.
• Siaskopija (spektrofotometrinė intrakutaninė analizė)- tai modernus, neinvazinis (taigi ir neskausmingas), greitas pigmentinių odos darinių ištyrimo metodas, paremtas skirtingo ilgio šviesos bangų sąveika su odoje esančiais chromoforais (melaninu, hemoglobinu ir kolagenu). Šiuo tyrimo metodu įvertinami odos pokyčiai, esantys net 2 mm gylyje. Gauti spalviniai vaizdai koreliuoja su darinio histologinėmis charakteristikomis. Todėl tyrimas siaskopu padeda prognozuoti konkretaus darinio supiktybėjimo riziką, o pagal tai yra parenkamas ir šalinimo būdas.

Nors klinikinis vaizdas dažniausiai būna aiškus, vėžio diagnozę privaloma patvirtinti morfologiniais tyrimais. Medicininėje praktikoje nepigmentinių odos navikų diagnostikai taikomi šie morfologiniai tyrimai:
•Naviko ląstelių nuograndų mikroskopija ir citologinis ištyrimas. Tai pats paprasčiausias ir lengviausiai atliekamas morfologinis tyrimas, kuriam nereikia nuskausminimo ir specialaus pasiruošimo. Tyrimas užtrunka kelias minutes, o pacientai jaučia tik minimalų diskomfortą. Citologinio tyrimo metu vertinamos ląstelės ir jų struktūriniai pokyčiai, kurie atsiranda esant onkologiniam susirgimui. Teisingai atliktas citologinis tyrimas turi didelę diagnostinę vertę. Jeigu citologinio tyrimo išvados nesutampa su klinikine diagnoze, tyrimas gali būti kartojamas, arba atliekama odos biopsija ir histologinis tyrimas.
•Odos biopsija ir histologinis ištyrimas. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje. Priklausomai nuo naviko dydžio, atliekama ekscizinė biopsija (kai pašalinamas visas navikas) arba tik paimamas nedidelis darinio gabaliukas, tolesnį gydymą planuojant pagal gautų tyrimų išvadas. Odos biopsija yra didesnės apimties invazija, todėl žaizda susiuvama ir sutvarstoma. Tai yra ambulatorinė procedūra, taigi pacientas tą pačią dieną gali keliauti namo. Histologinis tyrimas yra aukso standartas patvirtinant odos vėžio diagnozę. Šio tyrimo tikslumas siekia net 99.7%. Tyrimo išvadoje gydytojas patologas nurodo galutinę diagnozę, patikslina naviko formą, diferenciacijos laipsnį, invazijos gylį ir kitus specifinius parametrus, kurie reikalingi planuojant gydymą bei tolesnį paciento stebėjimą.

Diagnostikos kainos

Bazaliomos nuotraukas galite rasti ir mūsų galerijoje.

Mūsų privalumai
  • Konsultuoja medicinos mokslų daktaras, onkodermatologas, (2001 m. - 2012 m.) dirbęs Vilniaus universiteto onkologijos institute, Viktoras Sidorovas, apgynęs daktaro disertaciją tema: „Odos melanomos prognozinių ir prediktyvinių faktorių tyrimas“;
  • Aleksandras Mordas - gydytojas chirurgas, onkologas, lazerinės medicinos specialistas. Puikiai išmanantis visus diagnostikos ir gydymo metodus. Dirba nuo 2006 m. Nuo 2007 m. Lietuvos Lazerinės medicinos draugijos narys. Taip pat dirba ir dr. E. Aukštuolienė, E. Zubrickienė, R.Šidlauskienė.
  • Lazerinio centro gydytojai specializuojasi diagnozuojant ankstyvą odos vėžio formą (stadiją): vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjo taikyti siaskopiją apgamų ištyrimui ir ankstyvos melanomos diagnostikai. Jau tūkstančiai pacientų įvertino mūsų centro darbo kokybę bei atvyksta pas mus reguliariai (profilaktiškai) pasitikrinti;
  • Kadangi taikome visus dažniausius odos vėžio gydymo metodus – parinksime efektyviausią rezultatą suteiksiančią paslaugą;
  • Konsultaciją pas dermatologą dėl odos ligų galite įsigyti internetu: PIRKTI KONSULTACIJĄ
  • Kodėl verta? Perkantiems konsultaciją internetu taikoma 5% nuolaida.

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRAIS:

Vilniuje Klaipėdoje