Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

FAV metodas (Fluorescence-Advanced- Videodermatoscopy) odos pigmentinių navikų diagnostikai

Pateikiame naują videodermatoskopijos tyrimo metodą, kuris vadinamas FAV metodu (Fluorescence-Advanced- Videodermatoscopy). FAV metodui naudojama optinė elektroninė sistema su monochromatinės šviesos šaltiniu, kurios bangos ilgis yra 405 nm (± 5nm). Optinis prietaisas leidžia rankiniu būdu fokusuoti vaizdą į skirtingus paviršinius odos sluoksnius. Matymo laukas yra 340μm. Įrenginio vaizdo jutiklis yra labai jautrus (> 50% esant λ = 400-810nm) yra aukštas kadravimo dažnis (1 kadras / 8,33 ms). Optinė rezoliucija yra 1μm. FAV veikimo principas grindžiamas endogeninių molekulių gebėjimu sugerti specifinius bangų ilgius ir skleisti fluorescenciją (Fluorescencija – reiškinys, būdingas kai kurioms medžiagoms. Apšviestos, jos sugeria spindulius ir skleidžia regimąją šviesą, t. y. didesnio bangos ilgio šviesą. Šis spinduliavimas baigiasi, vos tik nutraukiamas išorinis apšvietimas).

Tyrimas atliekamas in vivo ir optinis prietaisas yra tiesiogiai pridedamas prie odos. Reguliuodami optinį įrenginį, mes galime apžiūrėti įvairius odos gylius. Vaizdai vizualizuojami ekrane realiuoju laiku pagal pilkos spalvos skalę, atsižvelgiant į absorbacijos lygius (juoda be fluorescencijos, didžiausia fluorescencija). Kad išvengtume energijos difuzijos paviršiuje, kuri susidaro dėl corneum stratus, odos paviršius padengiamas gliceroliu. Įprastomis sąlygomis optinis įsiskverbimo gylis svyruoja nuo 200 iki 400 μm, o tai leidžia vizualizuoti odos struktūras iki papiliarinės dermos.

FAV metodas leidžia greitai, be invazijos (be odos pažeidimo) įvertinti paviršinių odos struktūrų būklę ląstelių lygyje, suteikti papildomos informacijos, kuri gali būti reikšminga sprendžiant odos ikivežinių ir piktybinių navikų (lentigo maligna, melanoma, epiteliniai piktybiniai navikai) diagnostikai ir gydymui. Taip pat FAV metodas naudingas diagnozuojant parazitines odos ligas, tiesiogiai vizualizuoja patogenus pasirinktose odos infekcijose.

Kaip pavyzdį galite pamatyti du iš pirmo žvilgsnio vizualiai panašius pigmentinius navikus, kur vienas iš jų dar tik pakitęs apgamas (atipinis apgamas), o kitas jau yra ankstyva melanoma.

Skaitmeninės videodermaskopinis vaizdas

                         

                         

 

                   

                     

                          Atipinis apgamas                                                           Melanoma

Dėka FAV metodo pavyksta pamatyti pigmentinio odos darinio pakitimus, kurie padeda tiksliau nustatyti diagnozę ir priimti teisingą sprendimą dėl gydymo.

Žemiau Jūs galite pamatyti aukščiau pateiktų pigmentinių navikų FAV metodu atliktus vaizdus.

FAV metodu atliktas vaizdas

                           

               

 

 

                                                                                                    Atipinis apgamas                                                        Melanoma

Atipinio apgamo atveju mes jau matome nežymiai asimetrišką pigmentinių lizdų išdėstymą, bet kitų pakitimų nesimato. Melanomos atveju matome ryškiai asimetriškų pigmentinių lizdų vaizdą ir odos priedų infiltraciją pigmentinėmis ląstelėmis.

Tyrimas gali būti atliktas tuo pačiu metu, papildomo pasiruošimo nereikia. Tyrimas neskausmingas. Gydytojas iškarto galės paaiškinti matomus pakitimus ir rekomenduoti tolimesnę gydymo taktiką.

 

Mūsų privalumai
  • Konsultuoja medicinos mokslų daktaras, onkodermatologas, (2001 m. - 2012 m.) dirbęs Vilniaus universiteto onkologijos institute, Viktoras Sidorovas, apgynęs daktaro disertaciją tema: „Odos melanomos prognozinių ir prediktyvinių faktorių tyrimas“;
  • Aleksandras Mordas - gydytojas chirurgas, onkologas, lazerinės medicinos specialistas. Puikiai išmanantis visus diagnostikos ir gydymo metodus. Dirba nuo 2006 m. Nuo 2007 m. Lietuvos Lazerinės medicinos draugijos narys. Taip pat dirba ir dr. E. Aukštuolienė, E. Zubrickienė, R.Šidlauskienė.
  • Tik mes galime pasiūlyti FAV ištyrimą odos ligų diagnostikai;
  • Lazerinio centro gydytojai specializuojasi diagnozuojant ankstyvą odos vėžio formą (stadiją): vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjo taikyti siaskopiją apgamų ištyrimui ir ankstyvos melanomos diagnostikai. Jau tūkstančiai pacientų įvertino mūsų centro darbo kokybę bei atvyksta pas mus reguliariai (profilaktiškai) pasitikrinti;
  • Mūsų centras pirmas Rytų Europoje, kuris įdiegė šitą metodą dermatologijos praktikoje. Deja, nei viena Lietuvoje Universitetinė klinika ar privati klinika dar negali pasiūlyti savo pacientams tokio ištyrimo. Mes glaudžiai bendradarbiaujame su kolegomis Europoje, kurie taip pat jau pradėjo taikyti FAV metodą savo darbe. Kartu tobuliname savo žinias ir dalinamės patirtimi;
  • Kadangi taikome visus dažniausius odos vėžio gydymo metodus – parinksime efektyviausią rezultatą suteiksiančią paslaugą;
  • Konsultaciją pas dermatologą dėl odos ligų galite įsigyti internetu: PIRKTI KONSULTACIJĄ
  • Kodėl verta? Perkantiems konsultaciją internetu taikoma 5% nuolaida.

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRAIS:

Vilniuje