Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Išangės ir analinės įplėšos gydymas

Analinė įplėša – tai analinio kanalo gleivinės įtrūkimas. Jo dydis dažniausiai ne daugiau, nei 1,5 cm. Analinė įplėša moterims nustatoma dažniau nei vyrams. Ji gali suteikti jaučiamą diskomfortą, skausmo pojūtį, niežulį, dažną kraujavimą iš išangės. Šią ligą reikia gydyti nedelsiant, kitu atveju ji gali pereiti į lėtinę formą. Kuo greičiau pacientas kreipsis į kliniką, tuo švelnesnis ir neskausmingesnis bus gydymas.
Išangės įplėša (lotyniškai – fissura ani) – tai įplyšimas tiesiosios žarnos apatinės srities gleivinėje, kuri atsiranda audinyje, pereinančiame į išangę – anodermoje. Šioje srityje yra gausu nervinių juntamųjų skaidulų, kurios atsakingos už skausmo pojūtį. Išangės įplėša vyrams ir moterims pasitaiko vienodai dažnai. Didelę įtaką įplėšai turi išangės vidinio raumens spazmas. Išangės įplėšos būna ūmios ir lėtinės. Ūmiai įplėšai nesugijus (laiku nesikreipiant į gydytojus), ji pereina į lėtinę formą – lėtinę gleivinės įplėšą (po 2-3 sav.), kurios gydymas tampa ilgu ir sudėtingu.

Simptomai:

• skausmas (kartais labai aštrus, susijęs su tuštinimusi ir dažnai lydimas tuštinimosi baimės), kuris gali tęstis kelias valandas ar iki kito pasituštinimo,
• deginimo jausmas tuštinimosi metu,
• šviežias, ryškus kraujas ant išmatų ar tualetinio popieriaus,
• niežulio epizodai.
• Labai retai lėtinė įplėša gali ir nesukelti skausmo

Kaip diagnozuoti susirgimą?

Atsižvelgiant į analinės įplėšos stiprų skausmą, tiesiosios žarnos ištyrimas pirštu ne visada yra malonus, nors jis būtinas ligos diagnostikai.
Daugeliui pacientų pasiryžti kreiptis į tokios subtilios srities, kaip proktologija, specialistą, ne visada paprasta, todėl mūsų klinikoje suteiktos visos sąlygos dėl konfidencialumo bei pasitikėjimo tarp gydytojo ir paciento.

Kaip gydyti analinę įplėšą?

Ūmų analinį įtrūkimą daugiau nei 90% atvejų galima išgydyti nechirurginiais metodais, t.y. konservatyviais būdais. Tam, kad būtų sureguliuotas tuštinimosi režimas, į racioną reiktų įtraukti produktus, kuriuose gausu ląstelienos, vartoti preparatus, skystinančius išmatas. Taip pat vartoti daug skysčių turinčių produktų tam, kad būtų išvengta vidurių užkietėjimo ir stimuliuojamas išmatų judėjimas žarnynu.

Lėtinės ligos formos (besitęsiančios daugiau nei mėnesį) diagnostika reikalauja papildomų veiksmų. Priklausomai nuo įplėšos tipo gydytojas gali įtarti uždegiminį arba infekcinį žarnyno sutrikimą. Tokiu atveju reikia atlikti specialius tyrimus. Mes Jums rekomenduojame neužsiimti savarankišku gydymu. Diagnostikai, gydymo nustatymui bei preparatų skyrimui pirmiausia būtina apsilankyti pas gydytoją proktologą.
Esame viena iš nedaugelio klinikų sėkmingai užsiimančių konservatyviąja terapija lėtinio analinio įtrūkimo gydymui. Tai reikalauja didelio profesionalumo derinant vaistinius preparatus, rekomenduojant tinkamą maitinimąsi, dietą, gyvenimo būdą, gydytojo bei paciento kantrybės. Mes stengiamės kiek įmanoma rečiau operuoti pacientus, sergančius lėtine ligos forma, dažniausiai gydome konservatyviai. Tik nedideliam kiekiui pacientų reikalingas operacinis gydymas.

Operacinis gydymas

Jei išangės įplėša yra lėtinė ir neužgyja gydant medikamentais, tuomet rekomenduojamas operacinis gydymas (sfinkterotomija). Operacijos metu dažniausiai įpjaunama dalis vidinio išangės sfinkterio, kad sumažėtų spazmas ir tai sumažintų skausmą bei ženkliai pagreitintų gijimo eigą. Kartais parenkama individuali sfinkterio dilatacija ar lėtinės įplėšos išpjovimas (ekscizija).

Kokia yra ligos profilaktika?

• derėtų normalizuoti tuštinimąsi dieta, įtraukti į racioną produktus, praturtintus ląsteliena, padedančia skystinti išmatas, kurios netraumuotų įplėšos. Naudinga vartoti šviežias daržoves, džiovintus vaisius (abrikosus, slyvas, figas), grūdinius patiekalus bei duoną,
• per dieną išgerti ne mažiau 2 litrų vandens,
• fizinis aktyvumas,
• higienos laikymasis: pakeisti įprastinį tualetinį popierių į drungno vandens dušą po tuštinimosi,
• nesėdėti ant unitazo ilgai ir niekada nesusilaikyti nuo tuštinimosi, į tualetą eiti iš karto,
• nevartoti vaistinių preparatų, prieš tai nepasitarus su savo gydytoju,
• kreipkitės į gydytoją koloproktologą iš karto, jei pajutote susirgimo simptomus ir jie nepraeina.

*Paslauga teikiama tik Klaipėdoje.

Sužinokite, kokios yra išangės ir analinės įplėšos gydymo kainos.

Mūsų privalumai
  • Dirba profesionalus daktaras, kurio darbo kokybę įvertino daug pacientų.
  • Konsultuoja ir gydo gydytojas, abdominalinis chirurgas, Ž. Šidlauskas.

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRU:

Klaipėdoje