Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Kineziterapija

KineziterapijaŽmogaus gyvenimo pilnatvė atspindi biosocialines funkcijas, kurių visuma apibūdina žmogaus funkcinį aktyvumą kasdieniniame gyvenime, profesinėje veikloje ir palaikant socialinius ryšius su visuomene. Reabilitacijoje gyvenimo pilnatvė ir biosocialinės funkcijos siejamos su sveikatos būkle, nes nuo jos priklauso, kaip aktyviai žmogus gali dalyvauti gyvenime.

Daugeliui yra žinoma, kad kineziterapija – tai ligos gydymas fiziniais ir fizikiniais veiksniais, siekiant sugrąžinti, koreguoti ir adaptuoti ligos ar traumos pažeistas judėjimo funkcijas, tačiau retas, kuris suvokia ir įvertina kinezierapijos svarbą. Prieš pradedant kineziterapinį gydymo kursą atliekame detalų paciento ištyrimą bei įvertinimą. Atsižvelgiame į paciento sveikatos istoriją, apžiūrime, įvertiname funkcijas t.y. aktyvius ir pasyvius judesius, judesius tarp sąnarinių paviršių, judesius su pasipriešinimu, pasyvius minkštųjų audinių judesius bei atliekame reikalingus testus.

PSO duomenimis sergančiųjų neinfekcinėmis lėtinėmis ligomis, t.y. nutukimu, podagra, cukriniu diabetu vis daugėja, todėl labai svarbu ne tik gerinti mitybą, bet ir aktyviai judėti.

Nutukimas

Nutukimas – tai sindromas sukeltas persivalgymo arba neuroendokrininės sistemos veiklos sutrikimas. Pagrindiniai nutukimo simptomai: greitas nuovargis, per didelis kūno svoris, KMI>30, dusulys fizinio krūvio metu. Nutukimą dažiausiai įtakoja genetinės priežastys, fiziologiniai veiksniai (CNS pagumburio, hipofizės veiklos sutrikimai), gyvenimo būdas (persivalgymas, mažas fizinis aktyvumas) bei psichologinės, ideopatinės priežastys.

Pagrindiniai kineziterapiniai tikslai ir uždaviniai, tai medžiagų apykaitos didinimas atliekant jėgos treniruotes, kraujotakos ir kvėpavimo gerinimas, virškinamjo trakto veiklos reguliavimas atliekant kvėpavimo ir dinaminius pratimus, pilvo presą stiprinanys pratimai bei adaptacijos fiziniam krūviui ir bendro darbingumo didinimas.

Kineziterapijos nauda, užsiėmimų trukmė bei pobūdis

• Kineziterapija trunka 45-60 min.
• Kineziterapiniai užsiėmimai skiriami individualiai kiekvienam pacientui.
• Taikomi pratimai stambioms raumenų grupėms. Judesiai atliekami didele amplitude.
• Bendrieji lavinio pratimai keičiami su gilaus kvėpavimo pratimais.
• Pratimai atliekami su kamuoliais, lazdomis, svoriais.
• Pratimai pilvo presui.
• Dozuotai didinamas fizinis krūvis.

Taisyklingai dozuojant fizinį krūvį ir reguliariai atliekant pratimus reguliuojama medžiagų apykaita, aktyvinamas nervinis ir humoralinis poveikis, gerėja audinių mityba, širdies ir kraujagyslių sistemos veikla, ištvermės pratimų metu sunaudojama daugiau angliavadenių ir riebalų, o dėl teigiamo emocinio poveikio gerėja vidaus sekrecijos liaukų veikla.

Nutukimo gydymui taikoma ilgalaikė kineziterapija. Greitas svorio metimas yra nesėkmingas dėl psichologinių ir fiziologinių priežasčių, nes svoris vėl grįžta į pradinę padėtį.

Cukrinis diabetas

Sergant cukriniu diabetu visais atvejais pasireiškia insulino trūkumas. Serga dažiausiai vyresni žmonės, dažnai nutukę, valgo daug net ir naktį, būdingas kojų tirpimas ir nejautra, prakaitavimas veido, kaklo, krūtinės srityje ir kt. simplotmai.

Pagrindiniai kineziterapiniai tikslai ir uždaviniai, tai centrinės nervų sistemos normalizavimas, kraujotakos ir kvėpavimo sistemos gerinimas, viršinamojo trakto veiklos, adaptacijos fiziniam krūviui gerinimas, komplikacijų vystymosi stabdymas bei organizmo stiprinimas.

Kineziterapijos nauda, užsiemimų trukmė bei pobūdis

• Kineziterapija lengvo CD atveju: pratimai taikomi visoms raumenų grupėms, taip pat taikomi pilnos judesio amplitudės judesiai, kineziterapinių pratimų tempas lėtas ir vidutinis. Kineziterapinė progresija – sudėtingesni koordinacijos pratimai, pratimai su įvairiais įrankiais. Trukmė 30 – 40 min.
• Kineziterapija vidutinio CD atveju: vidutinio intensyvumo fiziniai pratimai, kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimai. Trukmė 15 – 20 min. Pratimai taikomi visoms raumenų grupėms. Pilnos judesio aplitudės judesiai. Tempas lėtas ir vidutinis.
• Kineziterapija sunkaus CD atveju: skiriama atsižvelgiant į paciento būklę, vykdoma adaptacija fiziniam krūviui, komplikacijų prevencija, pradiniame etape taikomi pratimai mažoms ir vidutinėms raumenų grupėms, o pratimai stambioms raumenų grupėms pradedami pamažu ir tiksliai dozuojant, nuolat stebima organizmo reakciją į fizinį krūvį.

Kineziterapija taikoma atsižvelgiant į komplikacijas, tokias kaip aterosklerozė, hipertenzija, artritas, akių pažeidimai, kojų pažeidimai.

Podagra

Segant podagra kraujyje kaupiasi šlapimo rūgštis, audiniuose, sąnariuose, inkstuose, šlapimo rūgšties druskos, dažniau serga vyrai vyresni nei 35 metai, o moterys vyresnės nei 55 metai. Podagra gali būti pirminė (paveldimumas ir netinkama mityba) ir antrinė (komplikacija kitų ligų: šlapimą skatinantys, medikamentai – diuretikai, antibiotikai). Pagrindinai rizikos veiksniai tai - didelė kūno masė, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, alkoholio vartojimas.

Pagrindiniai kineziterapiniai tikslai ir uždaviniai, tai sąnarių funkcijos palaikymas, sąnarių mobilumo didinimas, medžiagų apykaitos, pažeistų sąnarių kraujotakos gerinimas, kontraktūrų prevencija bei bendro darbingumo didinimas.

Kineziterapijos nauda, užsiėmimų trukmė bei pobūdis

• Kineziterapija ūmiu periodu netaikoma.
• Poūmiu periodu taikomi pasyvūs ir aktyvūs judesiai, dinaminiai kvėpavimo pratimai bei atsipalaidavimo pratimai.
• Gydymo kurso pradžioje: gulint, sėdint, vėliau – stovint pratimai atliekami didėjančia amplitude ir didėjančiu tempu.
• Kineziterapija trunka 20-30 min.
• Būklei gerėjant atliekami pratimai su lazdomis ir svarmenimis.

Tik tinkamai kontroliuojant lėtines ligas, galima išvengti ir atitolinti jų komplikacijas, sustabdyti progresavimą ir taip sumažinti neįgalumą bei ankstyvą nedarbingumą.
Mūsų klinikoje taikoma individuali kineziterapija, nes ji yra efektyvesnė. Mums yra svarbus kineziterapijos sistemingumas ir nuoseklumas.
Atlikdami kinzeriterapinę pratimų programą vertiname grįžtamąjį ryšį.
Atsižvelgiame į kiekvieno paciento poreikius, fizinį pajėgumą, ištvermę, motyvuojame ir skatiname siekti kuo geresnių rezultatų, nes sveikata – tai pats brangiausias turtas.

Sužinokite, kokios yra kineziterapijos kainos.

Mūsų privalumai
  • Konsultuoja kineziterapeutė R. Vasilevičiūtė.
  • Kineziterapeutės R. Vasilevičiūtės paslaugos teikiamos Vilniuje.
  • Susisiekti galite el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  arba tel. +370 659 57 933.