Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu
Perkant konsultaciją internetu taikome 5% nuolaidą: rinktis paslaugas

Vilnius
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Klaipėda
+370 46 344343
+370 659 57976

Nagų grybelio gydymas

Rankų ir kojų nagų grybelis (med.  onichomikozė)tai infekcinė, grybelių sukeliama liga, kuri pažeidžia nago plokštelę. Deja, ši liga yra lengvai užkrečiama, greitai plinta nuo vieno nago prie kitų, todėl ne tik bjauroja estetinį vaizdą, bet gali lemti ir sveikatos sutrikimus. Negydant nagų grybelio, liga gali komplikuotis grybelio išplitimu į gretimas odos sritis ar bakterine infekcija, pvz., rože.

Net ir šiais laikais nagų grybelio gydymas neretai tampa iššūkiu tiek gydytojui, tiek ir pacientui. Medikamentinis gydymas (vietinis ir sisteminis) nesuteikia šimtaprocentinių išgijimo garantijų. Dažnai medikamentinį gydymą tenka skirti ilgą laiką, o tai didina nepageidaujamų reakcijų tikimybę. Nagų grybelio gydymas yra ilgas ir sudėtingas procesas, todėl pacientai ne visada laikosi paskirto gydymo režimo. Visa tai didina infekcijos pasikartojimo tikimybę.

Pagrindiniai nagų grybelio gydymo metodai:

• Medikamentinis gydymas: vietinis ir sisteminis
• Gydymas lazeriu
• Fotodinaminė terapija
• Chirurginis nago plokštelės pašalinimas
• Kombinuotas gydymas aukščiau išvardintais metodais
• Dezinfekcija- nagų grybelio atsikartojimo prevencija

Medikamentinis nagų grybelis gydymas skirstomas į vietinį ir sisteminį. Vietiniam gydymui priskiriami specialūs kremai ir nagų lakai, kurių sudėtyje yra priešgrybelinių vaistų. Sisteminis gydymas- tai geriamieji priešgrybeliniai vaistai kapsulių ar tablečių forma. Medikamentinė priešgrybelinė terapija yra kertinis nagų grybelio gydymo akmuo. Tačiau net ir vaistai neužtikrina greito ir visiško pasveikimo.

 Nagų grybelio gydymas

 

Sisteminė priešgrybelinė terapija turi savų privalumų ir trūkumų. Geriant vaistus, nago plokštelę pasiekia pakankama veikliosios medžiagos koncentracija (palyginus su vietinio poveikio preparatais), todėl grybelis žūva. Tačiau šie vaistai turi ir didesnę nepageidaujamų reakcijų tikimybę, be to, gali sąveikauti su kitais paciento vartojamais vaistais. Geriamųjų vaistų galimas toksiškumas kepenims ir inkstams yra viena iš pagrindinių problemų, su kuria susiduriama gydant nagų grybelį. Todėl sisteminis medikamentinis gydymas skiriamas tik atlikus tam tikrus tyrimus (bendrą kraujo tyrimą, bendrą šlapimo tyrimą, ištyrus kepenų ir inkstų rodiklius) bei įvertinus vidaus organų būklę. Dažniausiai skiriamas ilgas šių vaistų kursas, todėl minėtus tyrimus reikia kartoti reguliariai, bent kas 4- 6 savaites.

Vietiniai priešgrybeliniai preparatai -  tai įvairūs kremai, tirpalai ir nagų lakai, į kurių sudėtį įeina priešgrybeliniai vaistai ir kurie veikia odos paviršiuje. Vietinio poveikio priemonių efektyvumas labai ribotas. Nago plokštelė yra ganėtinai stora, todėl vaistai neprasiskverbia pakankamai giliai ir nesusidaro reikiama vaisto koncentracija nage, kuri sunaikintų išvešėjusį grybelį. Taigi daugeliu atvejų vietinio poveikio preparatais nagų grybelio išgydyti nepavyksta. Tačiau vietinis nagų grybelio gydymas sėkmingai yra derinamas su kitais gydymo metodais, pvz., lazerine terapija.

Chirurginis nagų grybelio gydymas - ko gero, seniausias šios ligos gydymo metodas. Anksčiau, kai nebuvo efektyvių priešgrybelinių vaistų ir lazerinės terapijos, tai buvo vienintelis gydymo metodas. Gydytojas vietinėje nejautroje mechaniškai pašalindavo („nulupdavo“) pažeisto nago plokštelę. Šiais laikais chirurginis nago plokštelės šalinimas atliekamas prieš tai pačią plokštelę suminkštinus tam tikrais cheminiais preparatais, pvz., didelės koncentracijos šlapalo tepalu. Tikima, kad tai sumažina procedūros traumatiškumą, nes suminkštėjusį nagą lengviau atkelti ir pašalinti. Visgi procedūra yra itin skausminga ir traumuojanti, pacientas keletą dienų būna nedarbingas. Be to, po chirurginio nagų plokštelės pašalinimo išlieka nemenka tikimybė, kad nagas ataugs nelygus ir negražus. Todėl šiandien šiam nagų grybelio gydymo metodui atiteko rezervinis vaidmuo.

Fotodinaminė terapija (FDT) – tai gydymas specialia šviesa. Procedūra atliekama 2 etapais: iš pradžių ant pažeistos vietos paskleidžiama šviesai jautri medžiaga (fotosensibilizatorius), o po to šis plotas yra paveikiamas tam tikro bangos ilgio šviesos spinduliais. Fotosensibilizatoriaus ir šviesos sąveikos metu susidaro laisvieji deguonies radikalai, vyksta fotocheminės reakcijos, kurių pasėkoje žūva mikroorganizmai, grybelių hifai, sporos bei pakitusios ląstelės. Procedūra yra neskausminga ir nesudėtinga, nepasižymi sisteminiu toksiniu poveikiu, ją galima derinti su kitais nagų grybelio gydymo metodais. Remiantis moksliniais tyrimais, fotodinaminės terapijos efektyvumas gydant nagų grybelį siekia net apie 80- 85%.

Nagų grybelio gydymas lazeriu yra modernus, saugus, efektyvus gydymo metodas, gerai įvertintas tiek gydytojų, tiek pacientų. Be to, šis būdas turi itin mažą nepageidaujamų reakcijų tikimybę, nepasižymi toksiniu poveikiu vidaus organų sistemoms bei nežaloja nago.

Lazerinės dermatologijos centras pirmas Lietuvoje pasiūlė savo pacientams rankų ir kojų nagų grybelio gydymą lazeriu. Procedūra yra paprasta, neskausminga, trunka nuo 20 min. iki 1 val. (priklausomai nuo pažeistų nagų skaičiaus). Pagal atliktus tyrimus, nagų grybelio gydymas lazeriu pagal efektyvumą pralenkia kitus gydymo metodus.

Nagų grybelio gydymo lazeriu privalumai:

• Saugu. Lazerio spindulys sunaikina grybelio miceles ir hifus, nepažeisdamas sveikų audinių. Be to, nėra toksinio poveikio vidaus organams.
• Efektyvu. Jau po pirmos procedūros pasireiškia fungicidinis (t. .y, grybelį naikinantis) efektas. Galutinį rezultatą galima įvertinti praėjus 6-12 mėn. (tiek laiko reikia, kad ataugtų sveika nago plokštelė).
• NeskausmingaGydymo lazeriu procedūra nereikalauja nuskausminimo vaistais.
• Greita. Dažniausiai užtenka 3 procedūrų. Procedūra atliekama 1 k. per mėnesį.
• Patogu. Procedūra greita, trunka keliolika minučių. Po procedūros pacientas išlieka darbingas, nereikia riboti kasdienės veiklos.

Pasiryžus lazeriniam nagų grybelio gydymui, reikia pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu. Konsultacijos metu bus įvertinta Jūsų bendra būklė, nagų pažeidimai bei tyrimų rezultatai. Remiantis šiais duomenimis, gydytojas sudarys individualų gydymo bei procedūrų planą.

Kai kuriais atvejais, ypač esant visiškam nago plokštelės pažeidimui ar kai pažeista daug nagų, skiriamas kombinuotas gydymas, pvz., medikamentinis ir lazerinis. Tai padidina pasveikimo tikimybę.

Gydant nagų grybelį, ne mažiau svarbi yra dezinfekcija. Tai bene geriausias metodas užkirsti kelią grybelinės infekcijos pasikartojimui. Dezinfekcijai naudojami specialūs tirpalai ar UV lempa, dedama į batus. Be to, svarbu tinkamai prižiūrėti nagus, laikytis higienos įgūdžių.

Pastebėję nagų pakitimus ar vaizdus, primenančius pateiktas nagų grybelio nuotraukas, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją, kad būtų paskirtas tinkamas gydymas. Išplitus infekcijai, ją pagydyti yra kur kas sunkiau.

Sužinokite, kokia yra nagų grybelio gydymo lazeriu kaina.

Puslapio navigacija:

 1. Kas yra rankų ir kojų nagų grybelis
 2. Nagų grybelio gydymo metodai
 3. Medikamentinis nagų grybelis gydymas 
 4. Chirurginis nagų grybelio gydymas
 5. Fotodinaminė terapija
 6. Nagų grybelio gydymas lazeriu
 7. Nagų grybelio gydymo lazeriu privalumai
 8. Nagų grybelio gydymo lazeriu kaina

 

Mūsų privalumai:
 • Lazerinės procedūros - Lazerinės dermatologijos centro specializacija.
 • Nagų grybelio gydymui naudojama moderniausia sertifikuota geriausių gamintojų įranga.
 • Teikiame ekstra aukštos kokybės specifines paslaugas (bene didžiausias specialistų skaičius privačioje tokio pobūdžio įstaigoje Lietuvoje).
 • Nagų grybelį gydo Dr. V. Sidorovas, Dr. E. Aukštuolienė, E. Zubrickienė, R. Šidlauskienė, A. Šumila.
 • Konsultaciją pas dermatologą dėl odos ligų galite įsigyti internetu: PIRKTI KONSULTACIJĄ
 • Kodėl verta? Perkantiems konsultaciją internetu taikoma 5% nuolaida.

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRAIS:

Vilniuje Klaipėdoje