Филиалы:
Выберите язык:

Зарегистрируйтесь на консультацию по телефону или интернету
При приобретении консультации через интернет предоставляется 5% скидка выбрать услуги

Вильнюс
+370 5 205 26 06
+370 659 57933
Клайпеда
+370 46 344343
+370 595 7976

Piktybiniai apgamai

Piktybiniai apgamaiSveika ir graži oda byloja apie gerą sveikatą, suteikia pasitikėjimo savimi bei padeda gerai jaustis, tačiau vos atsiradus išoriniams odos defektams, t. y. neaiškiems apgamams ar kitiems dariniams, pasijaučiame nemaloniai ir sunerimstame, nes pakitę odos dariniai, iš tiesų, signalizuoja mums apie organizme slypinčius negalavimus ar net sunkias, piktybines ligas.

Подробнее...

Plokščialąstelinis odos vėžys

Plokščialąstelinis odos vėžys – tai tokia odos vėžio forma, kuri išsivysto iš plonų ir plokščių bei ragėjančių ląstelių, kurios sudaro viršutinį odos sluoksnį.

Подробнее...

Odos vėžio požymiai

Odos vėžio požymiaiOdos vėžys – tai labiausiai paplitusi vėžio rūšis, kuri Lietuvoje diagnozuojama net apie 1800 žmonių. Dažniausiai odos vėžiu serga šviesiaodžiai ir raudonplaukiai, nes jų oda saulėje labai greitai nudega, o tiesioginiai saulės spinduliai yra vienas didžiausių odos vėžio atsiradimo rizikos veiksnių. Kaip atpažinti pirmuosius odos vėžio požymius ir simptomus?

Подробнее...

Odos vėžio simptomai

Odos vėžys –  tai labiausiai paplitusi vėžio rūšis. Odos vėžį išgydyti yra lengviau nei kitų organų vėžio tipus, kadangi tai nesunkiai pastebimas bei diagnozuojamas navikas (priešingai negu vidaus organų piktybinis susirgimas), bet gydymo sėkmę labiausiai nulemia ankstyva ligos diagnostika ir tinkamai parinktas gydymo metodas. Kadangi oda yra sudaryta iš 3 sluoksnių (epidermio, tikrosios odos- dermos bei poodinio sluoksnio), o kiekvieną sluoksnį sudaro tik jam būdingos odos ląstelės, todėl ir odos vėžys skirstomas į 3 pagrindines rūšis, priklausomai nuo jį sudarančių pakitusių ląstelių. Pagrindiniai odos vėžio tipai:

Odos vėžio simptomai

 • • Bazalioma (sinonimai- bazalinių ląstelių karcinoma, bazinių ląstelių karcinoma, pamatinių ląstelių karcinoma)
  • Odos plokščialąstelinė karcinoma
  • Melanoma

 

 

Dažniausiai pasitaiko iš pamatinių (bazinių) epitelio ląstelių išsivystęs navikas, kuris vadinamas bazalioma. Bazalioma sudaro apie 70 proc. visų odos vėžio atvejų. Šis navikas sudarytas iš pakitusių epidermio (išorinio odos sluoksnio) pamatinio sluoksnio ląstelių. Gera žinia ta, jog bazalioma niekada neduoda metastazių į kitus vidaus organus. Užtat navikas auga invaziniu būdu į greta esančius audinius ir struktūras, tad tokiu būdu pažeidžiami greta esantys organai (jeigu bazalioma nediagnozuojama ir negydoma laiku).

Retesnė forma (apie 20 proc. visų odos vėžio atvejų) yra plokščialąstelinis vėžys, sudarytas iš pakitusių ląstelių, vadinamų keratinocitais. Šios ląstelės taip pat priklauso epidermio sluoksniui, tačiau yra išsidėsčiusios aukščiau už pamatines ląsteles, kurioms pakitus formuojasi bazalioma.

Trečia ir rečiausia forma – melanoma. Melanoma – tai pavojingiausia odos liga, piktybiškiausia odos vėžio forma, kuri sudaro apie 10 proc. odos vėžio atvejų. Melanomą sudaro piktybiškai pakitusios pigmentinės odos ląstelės, vadinamos melanocitais. Kuo vėliau nustatoma ligos diagnozė, tuo blogesnė išgyvenamumo prognozė. Melanoma yra pati agresyviausia odos vėžio forma, todėl geriausi gydymo rezultatai pasiekiami, kai liga nustatoma anksti.

Odos vėžiu dažniausiai serga vyresnio amžiaus žmonės, moterys dažniau nei vyrai ar vaikai. Atskirti odos vėžį padeda tam tikri, specifiniai odos darinio simptomai. Vėžio simptomai pasireiškia skirtingai, priklausomai nuo odos vėžio tipo (o kartu ir jį sudarančių ląstelių).

Kokie yra pagrindiniai odos vėžio simptomai?

Odos vėžio pirmieji požymiai -  tai dėmės ar mazgeliai odoje, kurie laikui bėgant pradeda didėti, pradeda keistis jų forma, spalva. Būtent tada, kai pastebite pirmuosius simptomus, kuomet darinys didėja, keičiasi bei įgauna netaisyklingą formą, spalvą, darosi nesimetriškas, ima niežėti skaudėti, reikėtų sunerimti ir kreiptis į specialistą konsultacijos dėl diagnostikos bei gydymo paskyrimo.

Pagrindiniai odos vėžio simptomai yra šie:

• išopėjęs odos mazgelis ar mazgas;
• opelė su gelsvu šašu;
• odos mazgelis su voleliu;
• kremzlės kietumo odos mazgelis;
• odos gruoblėtumas;
padidėję greta esantys (sritiniai) limfmazgiai;
infekuota opa- ilgai neužgyjanti žaizdelė, kuri gali pakraujuoti, retkarčiais pūliuoti, o laikui bėgant ir didėti.

Kiti svarbūs odos vėžio požymiai:

• Netaisyklingų kraštų apgamas, ypač, jei dar ir apgamo spalva nevienoda (t. y., apgame yra 3 spalvų kombinacija), nevienodas paviršiaus reljefas
• Ilgai negyjanti opa
• Kraujuojantis, niežtintis apgamas
• Didėjantis apgamas
• Apgamas, keičiantis savo spalvą, formą, paviršiaus reljefą

Svarbu atkreipti dėmesį, jos odos vėžys gali atsirasti nebūtinai tose kūno vietose, kurios gavo daugiausiai saulės ultravioletinių spindulių. Kartais navikų atsiranda ir delnų, padų srityse bei kitose dažniausiai rūbais pridengtose kūno srityse. Be to, odos vėžys gali susiformuoti ir iš prieš tai sveikai atrodžiusios odos, o nebūtinai tik iš apgamo.

Laiku ligai užbėgti už akių padeda tai, kai pacientai savarankiškai 1 kartą per mėnesį patys apsižiūri savo apgamus. Svarbu apžiūrėti ir tokias vietas kaip delnai, padai, pažastys, užausio sritys ir kitas sunkiau matomas kūno vietas (galite paprašyti namiškių, kad padėtų). Be to, reikia  atkreipti dėmesį tiek į esamus apgamus (ar jie nekinta), tiek ir į naujus odos darinius. O pastebėjus bet kokį, kad ir mažiausią įtarimą keliantį odos darinį, nedelsti ir pasikonsultuoti su gydytoju specialistu.

Koks yra odos vėžio gydymas?

Odos vėžio gydymas ir jo būdai bei galimybės priklauso šių veiksnių:
• odos vėžio rūšies;
• odos vėžio stadijos;
konkretaus gydymo metodo šalutinio poveikio;
• paciento sveikatos būklės, amžiaus;
• naviko dydžio, formos, vietos.

Pagrindinis odos vėžio gydymo būdas – tai chirurginė operacija, kuomet navikas pašalinamas sveikų audinių ribose. Dažniausiai chirurginis gydymas atliekamas vietinės nejautros sąlygomis. Apgamas pašalinimas chirurgiškai, žaizda susiuvama, uždedamas tvarstis. Pašalintas apgamas iškart išsiunčiamas histologiniam tyrimui, kad mikroskopu būtų įvertintos jį sudarančios ląstelės. Po operacijos reikalingi reguliarūs perrišimai. Siūlai dažniausiai pašalinami 10- 12 dienų po operacijos. Maždaug per tiek laiko gaunamas ir apgamo histologinio tyrimo atsakymas. Tolesnė paciento gydymo ir stebėjimo taktika aptariama individualiai su pacientu, priklausomai nuo histologinio tyrimo rezultatų. Tuomet, pagal poreikį nusprendžiama ir tolesnė paciento gydymo ir stebėjimo taktika, pvz.:

 • • Reguliarūs kontroliniai vizitai pas gydytoją stebint dėl darinio atsinaujinimo, naujų piktybinių darinių atsiradimo;

 • • Bendri ir specifiniai kraujo tyrimai;

 • • Instrumentiniai tyrimai (pvz., krūtinės ląstos rentgenograma, vidaus organų echoskopija ir kiti tyrimai pagal konkrečią situaciją).

Odos vėžio gydymas lazeriu

Alternatyvus odos vėžio gydymo būdas – gydymas lazeriu arba fotodinamine terapija. Lazerinio gydymo metu, siauras, didelio intensyvumo šviesos spindulys panaikina išoriniame odos sluoksnyje atsiradusius ikivėžinius darinius. Retesniais atvejais odos vėžio gydymui atliekama krioterapija, kuomet nedideli ir paviršiniai odos navikai šalinami šaldant. Na, o chemoterapinis gydymas gali būti taikomas tuomet, kai yra išplitusios melanomos atvejis, t. y. į limfmazgius ar kitus vidaus organus išplitęs vėžys. Prieš tai būtinas detalus ištyrimas, skiriami specifiniai laboratoriniai kraujo tyrimai bei vaizdiniai (instrumentiniai) tyrimai siekiant įvertinti naviko išplitimą (metastazes).

Taigi, jeigu pastebėjote, kad darinys didėja, keičiasi, įgauna netaisyklingą formą, spalvą, darosi nesimetriškas, niežti bei ima skaudėti, kraujuoti, ilgai negyja, kreipkitės į gydytoją specialistą, kuris atliks jums būtinus tyrimus, diagnostiką bei paskirs patį efektyviausią gydymo metodą. 

 • Lazerinis centras teikia aukštos kokybės specifines paslaugas, dirba geriausi gydytojai dermatologai, mokslų daktarai, todėl suteiksime Jums kokybiškas paslaugas ir paskirsime tinkamiausia bei efektyviausią gydymą.
 • Plačiau apie odos vėžio gydymą gydymą galite skaityti čia: Odos vėžio gydymas.
 • Iškilus klausimams ar neaiškumams galite skambinti: +370 659 57933, +370 659 57976